FUTSALISTKI AWF TRZECIE W KRAJU

2017-02-26 15:56:53

Zawodniczki AWF Warszawa trzecią drużyną futsalową kraju. W finałach Akademickich Mistrzostw Polski w Katowicach, po przejściu grupy i pokonaniu w ćwierćfinale rywalek z Poznania, w półfinale zespół Zbigniewa Tyca dotkliwie przegrał z PWSZ Wałbrzych, aby podnieść się i pokonać w meczu o trzecie miejsce AWF Katowice.


Po trzech grupowych wygranych, o których pisaliśmy tutaj, Akademiczki na zakończenie drugiego dnia zmagań pokonały w ćwierćfinale UAM Poznań 2:1, a decydującą bramkę zdobyła Anna Pepłowska. To oznaczało, że bielańska drużyna spotka się z PWSZ Wałbrzych. Okazało się, że studentki z Wałbrzycha są wyśmienicie przygotowane do turnieju i ich wcześniejsze świetne wyniki nie są przypadkiem. Mecz z PWSZ nie potoczył się po myśli AWF, która przegrała 1:6, zdecydowanie ustępując rywalkom w decydującej, pierwszej części meczu. Bramkę w tym meczu zdobyła Maria Worosilak. 

Szczęśliwie podopieczne trenera Zbigniewa Tyca pokazały charakter i na mecz z AWF Katowice wyszły w pełni zmobilizowane. Po pierwszej, bezbramkowej połowie Akademiczki z Bielan zbudowały przewagę, dzięki bramkom Karoliny Kołomyjec, Ingi Kani i Anny Strawy, co pozwoliło cieszyć się z wygranej, po czwartym miejscu w ubiegłoroczym turnieju w Poznaniu, podczas którego tak niewiele zabrakło do podium.

Tytuł powędrował do PWSZ Wałbrzych. Wałbrzyszanki w finale pokonały 4:3 UJ Kraków.

MG źródło: inf. własna / fot: Marcin Selerski / marcin.biz