FUTSALISTKI JADĄ DO POZNANIA

2016-02-17 18:31:59

19 lutego w Poznaniu startują Akademickie Mistrzostwa Polski w futsalu. W rywalizacji nie zabraknie zespołu AZS-AWF Warszawa, który awans do grona najlepszych akademickich zespołów kraju uzyskał dzięki dobrej grze, podczas półfinału rozegranego w Warszawie.W zmaganiach w Poznaniu weźmie udział 16 najlepszych akademickich zespołów futsalowych w kraju. Zestawienie grup podawaliśmy tutaj. Warto przypomnieć, że z warszawskiego półfinału awans do zmagań z stolicy Wielkopolski uzyskały zespoły UAM Poznań, AWF Poznań, AWF Warszawa, AWFiS Gdańsk, Uniwersytetu Gdańskiego, Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu Łódzkiego.

Rywalizacja będzie toczona w dwóch halach. Akademiczki z Bielan, które przydzielono do grupy "B", powalczą o awans do dalszej fazy turnieju w hali Politechniki Poznańskiej. Nowa, piękna hala, oddana do użytku w drugiej połowie 2015 roku na pewno będzie sprzyjała ciekawemu widowisku. Jako ciekawostkę warto dodać, że pierwsza poważna impreza, jaka odbyła się na terenie obiektu, to ... Akademickie Mistrzostwa Europy w futsalu, rozegrane w sierpniu zeszłego roku.

Terminarz spotkań piłkarek AZS-AWF Warszawa:

piątek, godzina 12:00 AZS-AWF Warszawa - Politechnika Rzeszowska
piątek, godzina 14:00 AZS-AWF Warszawa - Uniwersytet Gdański
sobota, godzina 11:00 AZS-AWF Warszawa - AZS-AWF Wrocław

W przypadku awansu do ćwierćfinału czyli zajęcia pierwszego lub drugiego miejsca w grupie, stołeczne futsalistki zagrają w hali Politechniki o godzinie 15:00 lub 16:00.
W niedzielę kibice obejrzą mecze o miejsca medalowe. Odbędą się one również w Hali Politechniki Poznańskiej. Interaktywną podróż po obiekcie, w którym grają koszykarki i hokeiści na trawie, można odbyć tutaj

MG źródło: inf. własna / fot: Mazowiecki Futbol