FUTSALISTKI SAMODZIELNYMI LIDERKAMI

2016-12-05 18:00:47

Za nami trzecia kolejka rozgrywek Ekstraligi futsalu kobiet. Kolejne, trzecie zwycięstwo odniosły piłkarki AZS-AWF Warszawa, które pokonały 4:1 drużynę AZS UW. Dzięki korzystnym wynikom innych spotkań, stołeczny zespół samodzielnie lideruje swojej grupie.


Jak przystało na mecz derbowy, nie zabrakło w nim emocji i walki, jednak wszystko toczyło się w duchu sportowej rywalizacji. Spotkanie rozpoczęło się od mocnego uderzenia zawodniczek z Bielan, które wyszły na prowadzenie, dzięki trafieniu Kingi Zajączkowskiej. Dwie minuty później futsalistki AZS UW wyrównały, jednak kolejne trafienia zwiększały przewagę AZS-AWF Warszawa. Do siatki rywalek trafiła jeszcze Klaudia Dymińska i aż dwukrotnie po trafieniach samobójczych zawodniczki z UW. Zawodniczką meczu wybrano Martę Witoń.

Warto przyjrzeć się innym wynikom grupy północnej Ekstraligi kobiet. Sensacyjnie zakończyło się spotkanie AZS UAM Poznań z Kotwicą Kórnik. Zawodniczki z Kórnika pokonały Poznanianki 5:1, co oznacza że liderkami rozgrywek są obecnie samodzielnie podopieczne trenera Zbigniewa Tyca.

- To był dla nas bardzo ważny mecz. Staraliśmy się konsekwentnie grać tak, jak prezentujemy się od pierwszego spotkania i doskonalić nasze zagrywki. Nastawiliśmy się oczywiście bardzo bojowo, bo to derby, a wiemy, że rządzą się one swoimi prawami. Mogliśmy spodziewać się dosłownie wszystkiego w tym pojedynku. UW jest zespołem, który się systematycznie rozwija, z każdym kolejnym sezonem jest coraz lepszy, co dzisiaj dziewczyny udowodniły. To my jednak staraliśmy się kontrolować sytuację, a płynność gry i fragmentami nasza gra kombinacyjna to coś, na co liczyliśmy. Staramy się poprawiać z meczu na mecz, błędy eliminować, a wprowadzać nowe skuteczne zagrania – podsumował dotychczasową pracę trener gości tego meczu, Zbigniew Tyc, w wypowiedzi dla serwisu azsawfpn.pl.

AZS Uniwersytet Warszawski vs AZS AWF Warszawa 1:4 (1:2)

Odolińska 4′ – Zajączkowska 2′, Nikisz 17′ (s), Padiasek 24′ (s), Dymińska 39′

AZS UW: Zuzanna Nikisz – Karolina Skrzypczyk, Marta Walczak (k), Sylwia Padiasek, Urszula Sieńko, Marlena Smolińska, Urszula Salawa, Julia Przybyłkowicz, Katarzyna Orlińska, Katarzyna Włodarczyk, Aleksandra Orzechowska, Julia Odolińska, Aleksandra Mielniczuk

AZS AWF : Ewelina Łowicka, Anna Strawa –  Kinga Zajączkowska, Monika Wasil, Marta Witoń (k), Klaudia Dymińska, Karolina Kołomyjec, Dominika Dymitrowicz, Klaudia Grodzka, Patrycja Rola, Joanna Jakubczak,Patrycja Kowalska, Anna Pepłowska, Michalina Brzezińska

Pozostałe wyniki:

AZS UAM Poznań vs Kotwica Kórnik 1:5 (0:3)
Unifreeze Górzno - AZS UG 2:3 (2:1)

MG źródło: inf. własna / azsawfpn.pl / fot: Marcin Selerski - marcin.biz