HISTORYCZNY SUKCES FUTSALISTEK AWF

2016-02-20 21:53:16

Zawodniczki AZS-AWF Warszawa pokonały 4:1 Uniwersytet Jagielloński w ćwierćfinale Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu. To historyczny sukces bielańskiej drużyny, która w meczu półfinałowym zmierzy się z UAM Poznań.


Do ćwierćfinałowego meczu z zespołem AZS-AWF Warszawa, drużyna Uniwersytetu Jagiellońskiego nie straciła bramki, pokonując do zera wszystkie rywalki w swojej grupie. To właśnie Krakowianki - będące aktualnym mistrzem kraju - były faworytkami pojedynku. Wbrew przewidywaniom obserwatorów to bielańskie piłkarki okazały się lepsze. Po porażce z AWF Wrocław w ostatnim meczu grupowym, stołeczna drużyna wyciągnęła wnioski i zaskoczyła rywalki z UJ. - To jest nasz turniej. Pierwszy raz w historii gramy o medale - napisały na swoim fanpage Akademiczki z Bielan. O zwycięstwie w arcyważnym meczu zadecydowała głównie pierwsza połowa, wygrana przez stołeczne piłkarki 3:0. 

W decydującym o awansie do finału meczu piłkarki z Warszawy zmierzą się z poznańskim UAM Poznań. Piłkarki z Wielkopolski nie będą łatwymi rywalkami. W meczu ćwierćfinałowym rozbiły AWFiS Gdańsk aż 15:0.

Będziemy na meczu półfinałowym i przeprowadzimy z niego relację.

MG źródło: inf. własna