HOKEJ NA TRAWIE RUSZY NA BIELANACH

2016-06-07 10:09:20

Można ogłosić to już oficjalnie. Od września na Bielanach będzie można uprawiać hokej na trawie. Stosunkowo mało popularna, olimpijska i bardzo widowiskowa dyscyplina sportu, pojawi się w Warszawie dzięki UKS G-8 Bielany.Przygotowania do startu sekcji idą pełną parą. Punktem kulminacyjnym będzie nabór, jaki zostanie przeprowadzony przez UKS G-8 Bielany podczas Pikniku „Żegnaj Lato na Bielanach” 10 września 2016 roku. Nabór zostanie przeprowadzony przy odpowiedniej oprawie. Swój udział w pikniku zapowiedzieli czołowi hokeiści na trawie w Polsce. Imprezę odwiedzi najbardziej utalentowany zespół ostatnich lat, uczestnik ligi mistrzów – Grunwald Poznań.

Póki co, Zarząd klubu UKS G-8 Bielany oficjalnie powołał do życia sekcję hokejową, a w najbliższym czasie grupa osób, związanych w przeszłości z hokejem na trawie i grą w nieistniejącym już praktycznie Warszawskim Towarzystwie Hokejowym „Sokół” Warszawa, otrzyma licencje typu „C”, umożliwiające prowadzenie treningów.

Obecnie grupa spotyka się na terenie Szkoły Podstawowej numer 80 przy ulicy Aspekt, gdzie od września rozpoczną się hokejowe zajęcia dla uczniów szkoły, jak również innych dzieci, które będą chciały rozpocząć swoją przygodę z hokejem w UKS G-8 Bielany. Do tego momentu zaplanowany zostanie harmonogram zajęć. Przewidywane są również hokejowe treningi dla dorosłych. Dzielnica Bielany, która przekazała SP 80 odpowiedni sprzęt, rozważa wprowadzenie popołudniowych zajęć z hokeja w ramach jesiennych programów zwiększających aktywność fizyczną mieszkańców.

- Cieszę się, że pomysł nabiera tempa i realnego kształtu. Dobrze by było, gdyby kolejna dyscyplina olimpijska mogła być uprawiana na terenie Bielan. Być może za kilka lat, dzięki naszym działaniom, Bielany doczekają się kolejnych olimpijczyków – rozważa zastępca burmistrza Dzielnicy Bielany – Grzegorz Pietruczuk.

W początkowej fazie do uprawiania hokeja na trawie wystarczy boisko ze sztuczną nawierzchnią, jakich na terenie Bielan przy szkołach, czy na obiektach CRS jest co najmniej kilkanaście. Docelowo największym wyzwaniem będzie wybudowanie regularnego boiska do hokeja na trawie. Planowane są rozmowy na ten temat, tym bardziej że inwestycja mogła by się zwrócić. Setki Niemców, Holendrów i Hindusów, pracujących na co dzień w stolicy i od lat uprawiających hokej w swoich krajach, z pewnością wynajmowałoby taki obiekt na zasadach komercyjnych.

O rozwoju sekcji hokejowej UKS G-8 Bielany będziemy na bieżąco informowali. Obecnie w hokeja na trawie poza Bielanami można pograć także na Wilanowie, gdzie w klubie Sinus przy Wale Zawadowskim 99, odbywają się zajęcia w środy i w niedziele. 
 
 MG źródło: inf. własna