HUTNIK REZYGNUJE Z BARAŻU

2017-08-11 12:01:25

Hutnik Warszawa, który w minionym sezonie choć walczył do końca, ostatecznie pożegnał się z rozgrywkami IV ligi piłki nożnej i tym samym spadł do okręgówki, otrzymał od Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej furtkę do walki o pozostanie na wyższym szczeblu rozgrywek. Duma Bielan postanowiła powalczyć o miejsce w IV lidze poprzez walkę w lidze okręgowej, co wyjaśnia w specjalnie wydanym oświadczeniu.
Choć "Duma Bielan" do końca minionego sezonu walczyła o utrzymanie, ostatecznie pożegnała się z rozgrywkami. Okazało się jednak, że w zbliżającym się wielkimi krokami sezonie IV ligi, ze względu na problemy organizacyjno-finansowe nie zagra Bzura Chodaków, tym samym zwalniając miejsce w IV lige. Mazowiecki Związek Piłki Nożnej zaproponował rozwiązanie, w postaci dodatkowej konfrontacji barażowej, między Hutnikiem Warszawa, a Szydłowianką Szydłowiec, czyli zespołem drugiej grupy, który podobnie jak Hutnik zajął w minionym sezonie 14. miejsce w rozgrywkach IV ligi - grupy południowej.

Hutnik Warszawa nie przystał na tę propozycję i wydał oświadczenie dotyczące ewentualnego barażu, w którym uzasadnia swoją decyzję. - Aby z powrotem zasłużyć na uczestnictwo w gronie czwartoligowców musimy przez najbliższy sezon udowodnić to bardzo dobrą grą oraz rezultatami na niższym szczeblu rozgrywek. Zgodnie z przyjętymi przez klub Hutnik misją i wartościami nie możemy zgodzić się na powrót do IV ligi przy tzw. zielonym stoliku. Jeden z punktów wizji naszego klubu to: „wychowanie młodzieży w duchu sportowej rywalizacji z poszanowaniem wszelkich zasad etyki”, a wyznawane przez nas wartości to m.in. „poszanowanie dla zasad fair play” oraz „transparentność – nasza działalność opiera się o jasne i klarowne zasady”. Przyjmując prośbę MZPN stanęlibyśmy w opozycji do pielęgnowanych przez nas zasad - napisali w oświadczeniu, którego pełną treść można znaleźć tutaj, włodarze Hutnika Warszawa. 

Red / fot: Oficjalny Fanpage Hutnika Warszawa