HUTNIK ROZPOCZYNA RUNDĘ WIOSENNĄ

2017-03-03 14:36:32

W sobotę, o godzinie 11:00, przy ul. Marymonckiej 42, Hutnik Warszawa zmierzy się z Błękitnymi Raciąż, w meczu 20. kolejki IV ligi mazowieckiej, grupy północnej.


Błękitni to spadkowicz z III ligi. Zajmują po rundzie jesiennej piąte miejsce z 34 punktami na koncie. Zespół z Raciąża dotychczas wygrał jedenaście spotkań, czterokrotnie remisował i cztery razy przegrał. Bilans bramkowy sobotniego przeciwnika „Dumy Bielan” to 46-24.

Hutnik znajduje się na ósmej pozycji z dorobkiem 30 punktów. „Hutnicy” odnieśli dziewięć zwycięstw, trzykrotnie remisowali oraz doznali siedmiu porażek. Bilans goli to 30-24.

– Nie dało się nie słyszeć o problemach Błękitnych. Mogę zapewnić jednak, że do tego meczu podejdziemy bardzo skoncentrowani i wcale nie liczymy na to, że do Warszawy przyjedzie niezgrany, słaby zespół. Nastawiamy się na bardzo ciężkie spotkanie i tak do tego podchodzimy. Czasem bywa tak, że kłopoty organizacyjne pozytywnie wpływają na ambicję sportowców i wtedy pokazują swój charakter. Ze swojej strony mogę powiedzieć, że jesteśmy przygotowani do tego meczu, a boisko pokaże kto będzie lepszy. Ciężko pracowaliśmy, więc naturalne jest, że bardzo chcemy dobrze zacząć rundę rewanżową czyli wygrać to spotkanie – zapowiada trener Hutnika, Łukasz Choderski.

W pierwszym meczu obecnego sezonu drużyna z Bielan przegrała na wyjeździe z Błękitnymi 1:4.

Przemysław Popek