HUTNIK UDANIE ROZPOCZYNA LIGOWĄ RYWALIZACJĘ

2017-08-16 08:55:03

Hutnik Warszawa wygrał na wyjeździe ze Świtem II Nowy Dwór Mazowiecki 4:1, w meczu 1. kolejki Ligi Okręgowej, grupy I.

Mecz rozpoczął się znakomicie dla warszawskiego zespołu. W 2. minucie Piotr Leśniewicz podał do Jakuba Polniaka, ten przedłużył podanie do wychodzącego sam na sam z bramkarzem Jakuba Tazbira i nowy skrzydłowy Hutnika strzałem pod poprzeczkę umieścił piłkę w siatce gospodarzy. W ostatnim kwadransie pierwszej połowy dwie bramki zdobył inny nowy zawodnik – Bartosz Drożdżal. Gole padły po rozegraniach rzutów różnych. Najpierw, w 33. minucie, po dośrodkowaniu przez Bartosza Osolińskiego futbolówkę głową strącił Maciej Baranowski, a z bliska piłkę do bramki wpakował Drożdżal. Dziesięć minut później znów wrzutka Osolińskiego, tym razem Baranowski strzelał i trafił w poprzeczkę, ale dobitka Drożdżala była już skuteczna.

W 64. minucie prostopadłą piłkę zagrał Baranowski. Piotr Wielgosz wyszedł sam na sam z bramkarzem, lecz jego uderzenie golkiper zdołał odbić. Jednak najszybciej do futbolówki doszedł Polniaka, który z bliska trafił do siatki. Gospodarze w 78. minucie zdobyli honorowe trafienie.

W zespole rezerw Świtu wystąpił były zawodnik naszego klubu – Michał Krzymiński.

Za tydzień Hutnik znów zagra mecz wyjazdowy. W sobotę, o godzinie 11, klub z Bielan zmierzy się z Agape Białołęka. Agape swoje spotkania rozgrywa na AWF.

Świt II Nowy Dwór Mazowiecki – Hutnik Warszawa 1:4 (0:3)
Bramki: 78′ – Tazbir 2′, Drożdżal 33′, 43′, Polniak 67′.
Żółta kartka: Krzymiński.
Hutnik: Pasturczyk – Wielgosz, Nowik, Baranowski, Turko – Tazbir (Kruk 77′), Leśniewicz (Cimochowski 90′), Osoliński, Drożdżal (Ziółkowski 87′), Tarnowski (Zezula 63′) – Polniak (Szala 70′).
Sędzia:Piotr Rybus.