HUTNIK W STREFIE SPADKOWEJ

2017-05-29 20:40:31

Hutnik Warszawa zremisował na wyjeździe z Bzurą Chodaków 1:1, w meczu 34. kolejki IV ligi mazowieckiej, grupy północnej. Niestety oznacza to, że piłkarze z Marymonckiej spadają do strefy spadkowej rozgrywek.

W pierwszej połowie Hutnicy kilka razy stworzyli zagrożenie pod bramką gospodarzy, jednak zabrakło spokojnego wykończenia akcji. Po zmianie stron to zespół z Bielan nadal więcej atakował. Jedna z dwóch okazji gospodarzy miała miejsce w 52. minucie, jednak Karol Pasturczyk obronił strzał w sytuacji sam na sam. W 76. minucie kapitalne uderzenie z dystansu oddał Paweł Szczęch i Hutnicy wyszli na prowadzenie (gol do obejrzenia tutaj). Niestety, po tym golu, w ostatnim kwadransie, arbiter sędziował na korzyść Bzury. W 90. minucie, po jednym z jego błędów, gospodarze dostali rzut rożny, po którym zdobyli wyrównujące trafienie…

Hutnik po tym remisie oraz w wyniku innych rezultatów spadł na czternaste, spadkowe miejsce.

W najbliższą środę zespół z Bielan podejmować będzie wicelidera, MKS Ciechanów. Mecz jest zaplanowany na godzinę 18.

Bzura Chodaków – Hutnik Warszawa 1:1 (0:0)
Bramki: Pater 90′ – Szczęch 76′.

Żółte kartki: Kowalski – Tarnowski, Górecki.

Hutnik: Pasturczyk – Górecki, Podsiadło (Szala 63′), Nowik, Pracki, Wielgosz (Tarnowski 82′) – Mierzejewski (Turko 55′), Cuch, Szczęch, Wiśniewski – Vogtman (Kowalski 83′).

Sędzia: Maciej Posuniak (Radom).