HUTNIK WARSZAWA POZA IV LIGĄ

2017-06-17 23:36:42

Stało się to, czego Bielany bardzo nie chciały. Piłkarze Hutnika Warszawa pomimo udanego finiszu rozgrywek i zwycięstwa w dwóch ostatnich kolejkach nie zdołali utrzymać się w IV lidze. Najprawdopdoobniej za rok drużyna z Marymonckiej wystąpi w okręgówce.
Na skutek reformy rozgrywek w tegorocznej edycji zmagań o spadek nie było ciężko, bo z IV ligą żegnało się siedem zespołów. Hutnik Warszawa pokonał w ostatniej kolejce Pogoń II Siedlce w meczu wyjazdowym 1:0, jednak radości po zwycięstwie być nie mogło. Ponieważ Mławianka Mława ograła Bug Wyszków 4:1 to właśnie Hutnik został sklasyfikowany na czternastym, pierwszym obciążonym spadkiem miejscem. Choć ponieważ stabilność wielu drużyn na szczeblach niższych lig jest bardzo wątła, nie ma jeszcze pewności, czy Hutnik nie zagra w IV lidze, jednak trzeba pogodzić się z tym, że patrząc na rywalizację boiskową, drużyna Hutnika spadła w ligi.

W 38 meczach tego sezonu zawodnicy z Bielan wywalczyli 52 punkty. Odnieśli 15 zwycięstw, 7 remisów i doznali 16 porażek.

O tym, jak wygląda sprawa zgłoszeń i sytuacji klubów, wyprzedzających Hutnika Warszawa, będziemy na bieżąco informowali.

Pogoń II Siedlce - Hutnik Warszawa 0:1 (0:1)

Bramka: Jakub Mierzejewski

Pasturczyk - Baranowski, Nowik, Pracki, Wielgosz - Mierzejewski, Podsiadło, Szczęch, Wiśniewski, Szala - Vogtman.

MG źródło: inf. własna /fot: Grafika z fanpage Hutnika Warszawa