HUTNIK WARSZAWA WSPIERA POTRZEBUJĄCYCH

2020-04-15 09:35:08

Hutnik Warszawa zorganizował zbiórkę żywności na rzecz Stowarzyszenie Rodzin Wielodzietnych Warszawy i Mazowsza. W akcję włączyli się kibice oraz partnerzy ?Dumy Bielan?.

Jeden z najbardziej zasłużonych warszawskich klubów sportowych od dawna angażuje się w akcje społeczne i charytatywne. Tym razem pomoc została skierowana w stronę seniorów z wielodzietnych rodzin na terenie Mazowsza. Ich sytuacja w dobie panującej pandemii koronawirusa jest szczególnie trudna. Wielu z nich, w obawie przed przez zarażeniem, nie wychodzi z domów, a dodatkowo - z uwagi na zastój na rynku pracy, ich najbliżsi mają ograniczone możliwości wspierania ich finansowo.
 

 Ich sytuacja w dobie panującej pandemii koronawirusa jest szczególnie trudna. Wielu z nich, w obawie przed przez zarażeniem, nie wychodzi z domów, a dodatkowo - z uwagi na zastój na rynku pracy, ich najbliżsi mają ograniczone możliwości wspierania ich finansowo.
 
 „Duma Bielan” postanowiła wyciągnąć pomocną dłoń do warszawskich seniorów. W zorganizowaną przez bielański klub zbiórkę żywności zaangażowali się jego główni partnerzy – Primavera Parfum oraz Tagomago.pl. Cała akcja odbyła się przy udziale kibiców Hutnika Warszawa, którzy mimo trudnej sytuacji naznaczonej pandemią koronawirusa wykazali duże wsparcie.
 
- Cieszę się, że w trudnych czasach możemy liczyć na naszych partnerów i kibiców. Takie sytuacje jak ta pokazują, że społeczność zbudowana wokół naszego Hutnika nie jest obojętna na krzywdę i potrzeby innych ludzi. Siła tkwi w grupie, a nasza inicjatywa jest tego najlepszym przykładem. Dzięki naszej akcji wielu warszawskich seniorów będzie mogło usiąść do stołów wielkanocnych ze swoimi bliskimi – przekonuje Maciej Purchała, prezes zarządu Hutnik Warszawa.
 
Akcja została zorganizowana we współpracy ze Stowarzyszeniem Rodzin Wielodzietnych Warszawy i Mazowsza. To organizacja, która od wielu lat niesie pomoc najbardziej potrzebujących z regionu wsparcia materialnego i duchowego – bez względu na różnice światopoglądowe czy kulturowe. W ramach zbiórki udało się zebrać ponad 500 kilogramów produktów spożywczych, które trafią do wielu stołecznych seniorów.
 
Władze Hutnika deklarują, że to dopiero początek szerszej inicjatywy pomocowej. – Czas naznaczony pandemią to wyjątkowy okres, który wymaga wyjątkowych środków i zaangażowania wielu ludzi dobrej woli. Nie spoczniemy w wysiłkach i będziemy pomagać tym, którzy są w trudnej sytuacji życiowej – deklaruje Maciej Purchała. 

Inf prasowa