HUTNIK WYGRYWA Z MUKS PIASECZNO

2017-01-16 12:55:04

Bielańscy koszykarze nie zwalniają tempa. MUKS Hutnik Warszawa wygrał w 12. kolejce III ligi z MUKS Piaseczno 75:64 i umocnił się na prowadzeniu w tabeli.

Komunikat prasowy

Warszawa, 16.01.2017

Hutnik wygrywa z MUKS Piaseczno

Po kilkutygodniowej przerwie spowodowanej świętami trzecioligowi koszykarze powrócili na parkiety. Przeciwnikiem warszawskiego Hutnika była drużyna MUKS Piaseczno, która w pierwszej rundzie sezonu musiała uznać wyższość stołecznej drużyny (58:89). Nic dziwnego, że gospodarze uchodzili za faworytów tego spotkania. Pierwsze minuty zdawały się potwierdzać tę opinię. „Hutnicy” dominowali pod koszem i zdobywali łatwe punkty z kontry. Ich przewaga szybko urosła do ośmiu punktów (10:2). Goście nie zamierzali tracić dystansu. Odrobili część strat, dzięki dwóm trafieniom zza linii 6,25 metrów. Do remisu doprowadzili na cztery minuty przed końcem pierwszej kwarty (17:17). Do końca tej części gry żaden z zespołów nie zdołał wypracować większej przewagi. Minimalnie lepsi okazali się „Hutnicy”, wygrywając pierwszą odsłonę 24:22. Na uwagę zasługuje świetna gra w tym okresie Rafała Pietrzaka. Środkowy Hutnika zdobył niemal połowę punktów swojej drużyny.

Początek drugiej kwarty to dalszy koncert w wykonaniu Pietrzaka, który szybko rzucił osiem punktów, a Hutnik uzyskał dwucyfrową przewagę (35:24). Do końca drugiej kwarty warszawiacy utrzymali wysokie prowadzenie (45:30). Trzecia kwarta również przebiegała pod dyktando gospodarzy, którzy dobrze bronili i skutecznie punktowali przeciwników. Na atakowanej tablicy w dalszym ciągu dominował Pietrzak. Przewaga bielańskich koszykarzy sięgnęła po pół godzinie gry blisko dwudziestu punktów (62:44).

Ostatnia kwarta nie zmieniła losów spotkania. Ambitnie grający goście do końca walczyli o to, by zmniejszyć rozmiary porażki. Dzięki dwóm kolejnym, trafionym „trójkom” doszli rywala na dziesięć punktów, ale na więcej nie pozwolił im Hutnik. Po końcowej syrenie tablica świetlna wskazywała wynik 75:64 dla gospodarzy. Najlepszym strzelcem w ekipie pomarańczowo-czarnych był Rafał Pietrzak, który zapisał na swoim koncie aż dwadzieścia osiem „oczek”. Dzięki wygranej „Hutnicy” umocnili się na prowadzeniu w tabeli.

Kolejne emocje koszykarskie czekają nas za tydzień. W najbliższą sobotę o godz. 17:00 MUKS Hutnik Warszawa zmierzy się na wyjeździe z ekipą Klubu Sportowego PUŁASKI WARKA.

MUKS Hutnik Warszawa - MUKS Piaseczno 75:64 (24:22, 21:8, 17:14, 13:20)

MUKS Hutnik Warszawa: Igor Stachowicz 1, Patryk Belka, Rafał Pstrokonski 15, Wojciech Jurkiewicz 7, Łukasz Wiechacki 4, Michał Hausner 9, Jakub Skalski 4, Bartomiej Gromadka, Rafał Pietrzak 28, Artur Liwanowski, Patryk Andres 7.