JAROCIN ZBYT MOCNY W WARSZAWIE

2019-05-19 16:53:47

Niestety nie udało się rugbystom AZS-AWF Warszawa zatrzymać lidera I ligi - Spartę Jarocin. Rywale podtrzymali swoją passę bez porażki, zwyciężając 31:21.

Spotkanie przy Marymonckiej było bardzo istotne dla Akademików, którzy po porażce w Rumii mieli okazję w przypadku zwycięstwa dogonić zespół Sparty Jarocin. Spotkanie zaczęło się świetnie dla AZS-AWF Warszawa. Dwa przyłożenia z podwyższeniami dały bielańskiej drużynie 14 punktów przewagi, jednak to okazało się zbyt mało. Jeszcze przed przerwą Sparta odrobiła 10 punktów i po 30 minutach gry było 14:10.

Od tego momentu po zmianie stron prawdziwą serię odnotowali goście, którzy najpierw wyszli na trzypunktowe, a następnie po kolejnym przyłożeniu i podwyższeniu wyszli na dziesięciopunktową przewagę. Kolejne punkty Sparty sprawiły, że kibice zgromadzeni na Marymonckiej przekonali się, iż wygrana będzie w tym meczu bardzo trudna. Tak też się stało. Ze stanu 14:31 Akademicy zdołali zniwelować przewagę gości do rezultatu 21:31, który zakończył mecz.

AZS-AWF Warszawa - Sparta Jarocin 21:31 (14:10)
Punkty AZS AWF: Rafał Lewicki 9 (P, 2pd), Karol Romański 7 (P, pd), Patrick Steindz 5 (P).
Punkty Sparta: Kacper Włodarek 11 (4pd, K), Łukasz Bobek 5 (P), Sebastian Jakubiak 5 (P), Jan Krajka 5 (P), Patryk Popek 5 (P).
Żółta kartka: Kuba Grzybowski (AZS AWF).

MG / fot: Fanpage AZS-AWF Warszawa