KOLEJNE PEWNE ZWYCIĘSTWO SPARTY

2016-01-31 10:22:18

Drugoligowe siatkarki ESPES Sparty podtrzymały dobrą passę, zwyciężając 3:0 z zespołem ŁKS II San MG13 Łódź. Spotkanie trwało zaledwie godzinę. Zawodniczki z Bielan umocniły się na pozycji lidera rozgrywek.


Podopieczne trenera Piotra Najmowicza chciały wziąć rewanż za porażkę w pierwszej rundzie rozgrywek, doznaną w Łodzi. Wówczas, w listopadzie, pomimo dobrego początku i zwycięstwa w pierwszym secie, kolejne partie padły łupem Łodzianek. Tym razem od początku do końca, na Bielanach siatkarki ESPES Sparty dominowały, zwyciężając w kolejnych setach 25:15, 25:18, aby w finałowej partii ograć Łodzianki różnicą aż piętnastu punktów. 

Warto wspomnieć, że trener Piotr Najmowicz, przed którym finały Mistrzostw Mazowsza Juniorek, desygnował do gry skład złożony z młodych zawodniczek. Najlepsza na parkiecie okazała się Kamila Dyduła.

Radość ESPES Sparty Warszawa może być tym większa, że nieoczekiwanej porażki 2:3 doznały zawodniczki z Nowego Dworu Mazowieckiego, które uległy drużynie z Białegostoku. Dwie kolejki przed końcem fazy zasadniczej rozgrywek, stołeczne zawodniczki mają już cztery punkty przewagi nad zespołem z Nowego Dworu.
 

ESPES Sparta Warszawa - ŁKS II SAN MG13 Łódź 3:0 (25:15, 25:18. 25:10)

ŁKS: Wojewódzka, K.Wieczorek, Borek, Olesińska, Gruszczyńska, Głoskowska, Olczyk (libero) oraz Zuzel, Grzywacz, Głodek, S.Wieczorek, Sagan.

ESPES Sparta: Matyszczak, Dyduła, Niedźwiecka, Kęsik, Dąbrowska, Krzysztoń, Bator (libero) oraz Jankowska i Kozyra.

MG źródło: inf. własna / spartawarszawa.pl