KOMPLET PUNKTÓW NA INAUGURACJĘ

2016-11-21 18:48:09

Zawodniczki AZS-AWF Warszawa udanie zainaugurowały rozgrywki Ekstraligi Futsalu. W hali przy ulicy Marymonckiej piłkarki trenowane przez Zbigniewa Tyca pokonały zespól Unifreeze Górzno 10:8.

Tuż przed meczem, na rozgrzewce zespół AZS-AWF Warszawa wystąpiły w koszulkach, będących wyrazem wsparcia dla Marioli Nadaj - ciężko kontuzjowanej futsalistki Akademiczek, która w wyniku urazu sprzed sezonu, nie będzie mogła reprezentować drużyny z Marymonckiej.

Piłkarki z Bielan, które już po raz drugi występują na szczeblu Ekstraligi, od początku wypracowały sobie przewagę, skazując rywalki na nieskuteczną pogoń za Akademiczkami. Do przerwy Akademiczki prowadziły 7:4.  Choć zwycięstwo cieszy, same piłkarki przyznają, że zbyt często pozwalały rywalkom na zdobywanie bramek i osiem straconych we własnej hali to zbyt dużo. Osiem goli zdobytych przez drużynę gości wynika z faktu, że zawodniczki z Górzna, choć są najmłodszą drużyną ligi, do pojedynku z bielańską drużyną podeszły zupełnie bez kompleksów. Przez cały czas przewaga AZS-AWF utrzymyała się jednak na poziomie co najmniej dwóch goli, a po przerwie powinna być większa, jednak w dwóch sytuacjach zabrakło milimetrów, aby pokonać golkiper rywali. Dowodem na dużo walki w meczu jest chociażby ta sytuacja, w której na boisku doszło do ostrego starcia przy walce o piłce. Aby zobaczyć film, wystarczy zajrzeć tutaj. Nie zabrakło również ładnych trafień naszej bielańskiej drużyny, co można prześledzić tutaj.

W drugiej kolejce zawodniczki z Bielan spotkają się z AZS UG Gdańsk, który na inaugurację uległ 0:4 faworyzowanej drużynie AZS UAM Poznań. W trzecim meczu grupy północnej Kotwica Kórnik pokonała dość pewnie KU AZS Uniwersytet Warszawski 7:1.

AZS-AWF Warszawa - Unifreeze Górzno 10:8 (7:4)
Bramki dla AZS-AWF Warszawa zdobyły: Patrycja Kowalska 1, Maria Worosilak 1, Anna Pepłowska 1, Klaudia Grodzka 1, Dominika Dymitrowicz 2, Monika Wasil 2, Magdalena Zduńczyk 2.

MG źródło: inf. własna / fot: Materiały AZS-AWF Warszawa