NIEZŁY POCZĄTEK PIŁKAREK RĘCZNYCH

2019-10-16 13:05:38

Trwają rozgrywki I ligi seniorek w piłce ręcznej. W grupie ?A? startują bielańskie Akademiczki, które już od miesiąca walczą na tym froncie zmagań. Radzą sobie nieźle. Gorzej w II lidze idzie bielańskim szczypiornistom.


 
W pierwszej kolejce zespół z Marymonckiej pokonał na wyjeździe 29:23 rywalki z ChKS Łódź dość spokojnie kontrolując rywalizację, dzięki ośmiobramkowej przewadze, osiągniętej w pierwszej odsłonie meczu. Druga runda meczów przyniosła kolejną wygraną, ponownie na wyjeździe. Tym razem punkty zostały wywiezione z Płocka, gdzie AZS-AWF Warszawa wygrał z  SMS ZPRP Płock 29:26. Także tym razem przewaga wypracowana po pół godzinie gry pozwoliła na dowiezienie wyniku do końca.

Po pauzie w trzeciej kolejce spotkań, przed własną publicznością w czwartym tygodniu rozgrywek bielańska drużyna doznała pierwszej porażki. Przy Marymonckiej uległa Jutrzence Płock 31:34.

W następnym meczu, w spotkaniu derbowym AZS-AWF Warszawa wyjedzie do hali AZS UW. Do tej pory najsłabszej drużyny w grupie. W dotychczasowych trzech meczach Akademiczki zgromadziły 6 punktów, co daje im szóstą pozycję i perspektywy awansu na wyższe miejsca.

Najskuteczniejszą dotychczas szczypiornistką Akademików jest Małgorzata Granicka, która w trzech meczach pokonała bramkarki rywali 15 razy. 14 trafień zgromadziła Sara Szczukocka, a po 12 Nikola Szczepanik i Magdalena Chrapusta.

O ligę niżej w podzielonych na dwie grupy rozgrywkach rywalizują zawodnicy AZS-AWF Warszawa. Zawodnicy z Bielan do tej pory odnotowali jedno zwycięstwo i trzy porażki.
 
Red / fot: Fanpage piłkarek ręcznych AZS-AWF Warszawa