PASSA AKADEMICZEK TRWA

2016-10-10 20:03:10

Trzecie zwycięstwo w trzecim meczu odniosły siatkarki AZS-AWF UKSW Warszawa w rozgrywkach II ligi seniorek. Bielańska drużyna pokonała 3:1 Ósemkę Siedlce. Gorzej poszło ESPES Sparcie Warszawa, która doznała pierwszej porażki w sezonie.

Zawodniczki z Bielan od początku dominowały nad Ósemką Siedlce, co najdobitniej pokazał pierwszy set, wygrany 25:10. Potem ambitne Siedlczanki niespodziewanie doprowadziły do wyrównania, jednak było to wszystko, co zdołały urwać drużynie AZS-AWF UKSW. - Mam takie marzenie. Ciekawe czy spełni się po tym sezonie? - skomentował tajemniczo wyczyn siatkarek prezes AZS-AWF Warszawa, Maciej Hartfil.

Gorzej poszło zawodniczkom ESPES Sparty, którym drużyna Bluesoft Mazovia ewidentnie "nie leży". Pomimo, że wszystkie sety były wyrównane, to wszystkie zakończyły się porażkami bielańskiego zespołu.

W następnej kolejce to siatkarki AZS-AWF UKSW staną przed niełatwym zadaniem pokonania Bluesoft Mazovii Warszawa. Jeśli wygrają, to Małgorzata Jasek, występująca w reprezentacji Polski seniorek, wraz z koleżankami z drużyny, wypracują sporą przewagę nad trzecią drużyną w tabeli. Czy także nad wiceliderkami z Włocławka, zadecyduje mecz w Siedlcach. Nieco łatwiejsze zadanie wydaje się mieć przed sobą zespół Sparty. W Warszawie pojawi się Orzeł Elbląg.

Dzięki zwycięstwu zawodniczki AZS-AWF UKSW umocniły się na pierwszym miejscu w tabeli. ESPES Sparta spadła na czwarte. W tegorocznej edycji rozgrywek II ligi w grupie 3 występuje dziewięć zespołów.

AZS-AWF UKSW Warszawa - Ósemka Siedlce 3:1 (25:10, 25:27, 25:23 i 25:14)
ESPES Sparta Warszawa - BlueSoft Mazovia Warszawa 0:3 (22:25, 20:25, 23:25)

MG źródło: inf. własna / fot: AZS-AWF UKSW Warszawa