PASSA TRWA - CENNA WYGRANA W WESOŁEJ

2018-12-09 00:51:46

Niewiele bramek obejrzeli kibice w Wesołej w meczu I ligi piłki ręcznej kobiet między WKPR Wesoła, a AZS-AWF Warszawa. Co ważne, w meczu zakończonym wynikiem 19:17, lepsze były Akademiczki z Bielan.

Drużyna Pawła Kapuścińskiego odniosła kolejne cenne zwycięstwo w rozgrywkach I ligi grupy "B". O wygranej zadecydowała głównie pierwsza część meczu, podczas której szczypiornistki AZS-AWF Warszawa wypracowały sporą przewagę. Choć drużyna z Wesołej wyszła na prowadzenie w pierwszej akcji meczu był to jedyny powód do radości gospodyń. Akademiczki po kwadransie gry prowadziły 8:5, a po pierwszej połowie 13:8. Wydawało się, że spotkanie jest pod pełną kontrolą, jednak szczypiornistki z Bielan lubią dostarczać emocji. Drużyna z Wesołej  na trzy minuty przed końcem zdołała doprowadzić do remisu 17:17, ale końcówka należała do AZS.

Siedem goli dla Akademiczek zdobyła Natalia Kowalczyk. Pięć bramek wywalczyła  Magdalena Chrapusta. Trzy trafienia dołożyły Julia Bilik i Martyna Rozmus. Jedno Sara Szczukocka.
Wygrana nad zespołem z Wesołej zapewniła obecnie Akademiczkom szóste miejsce w tabeli z możliwością śmiałego spoglądania w górę stawki. Osiemnaście punktów z dziesięciu meczach powoduje, że  zespół z Bielan ma zaledwie trzy punkty straty do drugiej Varsovii.

WKRP Wesoła - AZS-AWF Warszawa 17:19 (8:13)

MG / fot: Marcin Selerski - marcin.biz