PECHOWA PORAŻKA AKADEMICZEK

2016-05-08 09:57:15

Pomimo prowadzenia do przerwy oraz jak by się mogło wydawać kontrolowania meczu, szczypiornistki AZS-AWF Warszawa przegrały z MTS Żory 29:30 w wyjazdowym meczu I ligi piłki ręcznej.

Spotkanie dwóch ostatnich drużyn w tabeli miało bardzo duże znaczenie, w przypadku gdyby zdecydowano o zmianach regulaminowych i któraś z drużyn miała by jednak zostać na zapleczu Superligi. Mecz zaczął się po myśli Akademiczek, które prowadziły 6:3. Bielańska drużyna nie zwolniła tempa i prowadziła już 11:6. Szczypiornistki gospodarzy obudziły się, rozpoczynając odrabianie strat, w efekcie czego po 30 minutach gry przegrywały jedną bramką.

Po zmianie stron to AZS-AWF Warszawa znów prezentował się lepiej i wydawało się, że wygrana jest pewna. Na 12 minut przed końcem meczu Akademiczki prowadziły 26:21, jednak "zdołały" ten mecz przegrać glównie przez brak koncentracji i kary. Ostatecznie to MTZ Żory wyprzedził AZS, zwyciężając 30:29.

MTS Żory - AZS AWF Warszawa 30:20 (13:14)

MG źródło: sportowefakty.pl