PEWNE ZWYCIĘSTWO NA POCZĄTEK

2016-03-04 21:38:31

Siatkarki ESPES Sparta Warszawa udanie rozpoczęły batalię w play-off II ligi seniorek. Stołeczne zawodniczki pewnie pokonały w meczu derbowym 3:0, drużynę Bluesoft Mazovii Warszawa. W sobotę kolejne spotkanie. Batalię rozpoczną również zawodniczki AZS-AWF UKSW Warszawa.

Zawodniczki Sparty Warszawa udowodniły, że ich zwycięstwo w fazie zasadniczej rozgrywek II ligi nie było przypadkiem. Od pierwszego gwizdka arbitra prowadziły, ani przez chwilę nie pozwalając rywalkom na zwęszenie szansy. Wpierwszym secie wyrównana walka toczyła się do wyniku 9:8. Następnie ESPES Sparta odskoczyła do wyniku 15:9 i ostatecznie wygrała 25:19, po decydującym punkcie Barbary Adamskiej.

W drugiej odsłonie walka była najbardziej wyrównana. Zawodniczki Mazovii prowadziły nawet dwoma punktami, jednak Spartanki doprowadziły do wyniku 14:14, a następnie zaczęły zdobywać przewagę. Po aucie z zagrywki rywalek zwyciężyły 25:22. W ostatnim, trzecim secie gospodynie wypracowały przewagę 8:1 i nie oddały jej do samego końca, pewnie kontrolując wydarzenia na boisku, ostatecznie wygrywając 25:19.

O godzinie 16:00 drugi mecz pomiędzy drużynami ESPES Sparty Warszawa i Bluesoft Mazovii Warszawa. Swoją batalię w play-off rozpoczną także siatkarki drugiej bielańskiej drużyny - AZS-AWF UKSW Warszawa, które zagrają na wyjeździe z drugą po rundzie zasadniczej, drużyną NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki. Początek meczu o godzinie 18:00, a zespół AZS zaprasza kibiców do wspólnej podrózy autokarem spod siedziby AWF przy ulicy Marymonckiej. Drugie spotkanie drużyn z Warszawy i Nowego Dworu zaplanowano na niedzielę, na godzinę 18:00.

ESPES Sparta Warszawa - BlueSoft Mazovia Warszawa 3:0 (25:19, 25:22, 25:19)

ESPES Sparta: Matyszczak, Dyduła, Kęsik, Adamska, Cieśnik, Krzysztoń, Kucińska (libero) oraz Grzeszczak, Dąbrowska, Stasiak i Bator (libero)

MG źródło: inf. własna / foto: fanpage ESPES Sparty