PIERWSZA PASSA AKADEMICZEK

2016-04-06 19:55:13

Piłkarki ręczne AZS-AWF Warszawa jeszcze przed tygodniem miały na swoim koncie zaledwie dwa punkty. Po weekendowej wygranej z drużyną z Słupska, podopieczne trenera Lewandowskiego podtrzymały passę, zwyciężając 31:30 rozegrany awansem mecz w Płocku.


Trzecia w lidze, w tym druga z rzędu wygrana Akademiczek ze stolicy, pokazuje że forma drużyny z Bielan rośnie i perspektywa zachowania miejsca w rozgrywkach ligowych na zapleczu Superligi staje się jak najbardziej realna. Do przerwy w Płocku zawodniczki AZS-AWF Warszawa przegrywały jedną bramką, aby po godzinie gry cieszyć się z jednobramkowego zwycięstwa.  Dzięki zgarnieciu kolejnych dwóch punktów, zawodniczki z Bielan zrównały się punktami z MTS Żory i tracą zaledwie 3 oczka do MTS Kwidzyń. Do zakończenia fazy zasadniczej sezonu, zawodniczkom AZS-AWF Warszawa zostały cztery mecze. Aby realnie myśleć o utrzymaniu, szczypiornistki AZS-AWF Warszawa muszą wygrać co najmniej trzy mecze, jednak nie jest to nierealne.

Przed stołeczną drużyną mecze z Koroną Handball Kielce, którą Akademiczki świetnie znają z przygotowań do rundy wiosennej, mecz o 4 punkty z MTS Kwidzyń we własnej hali oraz wyjazdowe mecze z drużynami z Olkusza i Żor. Poza zespołem ze stolicy województwa Świętokrzyskiego, plasującego się na drugim miejscu w tabeli, rywale wydają się być jak najbardziej w zasięgu AWF.

SMS ZPRP Płock - AZS-AWF Warszawa 30:31

O szczegółach meczu w Płocku będziemy informować.

MG źródło: inf. własna / fot: Flickr.com