PIERWSZA PASSA SPARTY

2018-01-27 22:18:59

Kolejne cenne zwycięstwo w rozgrywkach II ligi seniorek odniosły zawodniczki ESPES Sparty Warszawa. W Siedlcach bielański zespół wygrał 3:1 i wydostał się ze strefy drużyn, które będą walczyć o utrzymanie. W I lidze kolejna porażka Akademiczek z AZS-AWF Warszawa.Drużyna Ósemki Siedlce plasuje się w środku tabeli II ligi i była faworytem pojedynku ze Spartą. Młoda drużyna z Bielan wykorzystała jednak swoją rosnącą formę i w Siedlcach wygrała za trzy punkty, jadąc na mecz prosto z obozu w Warce. Jedynie w pierwszej partii gospodynie wygrały minimalnie na przewagi, w trzech kolejnych uznając wyższość ESPES Sparty. W drugiej i trzeciej części meczu przewaga bielańskiego zespołu była całkiem wysoka.

Ósemka Siedlce - Sparta Warszawa 1:3 (26:24, 19:25, 19:25, 23:25)

Niestety kolejnej porażki doznały zawodniczki AZS-AWF Warszawa, grające w I lidze seniorek. SMS PZPS Szczyrk od początku meczu objął kilkupunktowe prowadzenie, ale Akademiczki zagrały bardzo ambitnie, doszły do rywalek i pierwszą partię wygrały 25:23. Były to jednak miłe złego początki.

Druga partia była bardzo wyrównana, a w pewnym momencie to bielański zespół zdobył kilka punktów przewagi. Wydawało się, że kolejny set i kolejny ligowy punkt są w zasięgu, jednak tym razem to drużyna ze Szczyrku wygrała na przewagi 27:25.

Trzecia odsłona ponownie miała bardzo wyrównany przebieg. Obie drużyny grały "punkt za punkt", ale końcówka należała do zespołu gości i ta część meczu zakończyła się wynikiem 25:22. Czwarta i niestety ostatnia partia przyniosła największą przewagę siatkarek ze Szczyrku, które utrzymywały bezpieczną przewagę, zwyciężając ostatecznie do 18.

AZS-AWF Warszawa - SMS PZPS Szczyrk 1:3 (25:23, 25:27, 22:25, 18:25)

MG źródło: inf. własna / fot: M. Selerski - marcin.biz - zdjęcie z meczu AZS-AWF Warszawa - SMS PZPS Szczyrk