PIŁKARSKI WEEKEND, HUTNIK ZAGRA Z OLIMPIĄ

2017-08-25 22:25:37

W sobotę, o godzinie 11, przy ul. Marymonckiej 42 zostaną rozegrane derby stolicy, w których Hutnik Warszawa zmierzy się z Olimpią Warszawa. Dzień później na tym samym obiekcie zostanie rozegrany mecz charytatywny.

 
Olimpia w pierwszym meczu nowego sezonu przegrała na wyjeździe z Victorią II Sulejówek 0:3, a w ostatniej kolejce pokonała u siebie Świt II Nowy Dwór Mazowiecki 2:0. Hutnik z kompletem punktów jest wiceliderem ligi. „Hutnicy” wygrali dwa wyjazdowe spotkania, ze Świtem II 4:1 i Agape Białołęka 6:2. W przeszłości klub z Bielan z Olimpią rywalizował w siedmiu sezonach. Statystyki z bezpośrednich spotkań są wyrównane. Pięć razy zwyciężał Hutnik, pięciokrotnie zespoły dzieliły się punktami i cztery razy wygrywał rywal. Bilans goli z bezpośrednich pojedynków to 25-15 dla „Dumy Bielan”.

Dzień później społeczność Hutnika zaprasza na festyn charytatywny "Gramy dla Juniora", w trakcie którego odbędzie się zbiórka środków na rehabilitację chorego na białaczkę 13-letniego zawodnika MKS Hutnik, Krystiana. Impreza odbędzie się na stadionie Hutnika, ul. Marymoncka 42 w niedzielę, 27 sierpnia w godzinach 12:00-16:00. W programie między innymi mecz pomiędzy Spółką Sportową Hutnik Warszawa, a MKS Hutnik, spotkanie pomiędzy drużyną gwiazd i kolegów Krystiana. Będą też pyszne burgery i inne smakołyki z foodtracka, DJ, dla najmłodszych dmuchany zamek, loteria fantowa i zabawy z piłką. A dla starszych możliwość spotkania i uwiecznienia się na fotografii z gwiazdami estrady i sportu. Serdecznie zapraszamy!
 
Przemysław Popek