PO RAZ TRZECI TRZECIE

2016-10-25 18:25:43

Nie zwalniają tempa rugbystki AZS-AWF Warszawa. W swoim trzecim turnieju MP seniorek zawodnczki z Marymonckiej po raz trzeci zajęły miejsce na najniższym stopniu podium, umacniając swoją pozycję w klasyfikacji generalnej.

Pogoda w całej Polsce nie rozpieszczała. Podobnie było na stadionie Skry, gdzie rozegrano trzeci turniej. Tegoroczne zmagania są bardzo stałe, jeśli chodzi o rezultaty. I tym razem podium było dokładnie takie samo, jak w dwóch poprzednich turniejach. Równych sobie nie mają zawodniczki Biało Zielonych Gdańsk. To właśnie one stają na półfinałowej drodze Akademiczek, które już trzykrotnie zwyciężały w spotkaniach o brązowy medal.  Zmienia się to, że raz ogrywają zawodniczki z Poznania, raz rywalki z Krakowa.

W błotnym rugby na stadionie Skry bielańskie zawodniczki pokonały pewnie 38:5 Diablice Ruda Śląska i uległy 10:31 Legii Warszawa (drugiej w turnieju). W półfinale Biało-Zielone Gdańsk pewnie pokonały nasze zawodniczki 42:0, ale w meczu o brąz to Akademiczki były lepsze, zwyciężając Black Roses Poznań 17:12.

8. KS Rugby Gietrzwałd 1

Fotorelację z turnieju można znaleźć tutaj. Kolejny turniej w Gliwicach zaplanowano 5 listopada. W klasyfikacji generalnej stołeczne zawodniczki mają 6 punktów straty do drugiej Legii Warszawa i osiem punktów przewagi nad czwartą w rozgrywkach drużyną Black Roses Poznań.

MG źródło: pzrugby.pl / fot: Jarosława Pleśnarska z fanpage AZS-AWF Warszawa