POPIS FUTSALISTEK! POZNANIANKI POKONANE!

2018-01-27 23:03:03

Mecz na szczycie grupy północnej Ekstraligi futsalu zapowiadał się bardzo ciekawie. Akademiczki z Bielan podejmowały we własnej hali liderki grupy - AZS UAM Poznań. Spotkanie zakończyło się niespodziewanie wysoką wygraną stołecznej drużyny, która wygrała 5:1!Zespół ze stolicy Wielkopolski nie jest przyzwyczajony do porażek, a tym bardziej tak dotkliwych, jak w hali przy ulicy Marymonckiej. Stołeczna drużyna wyszła na boisko w składzie Nowicka - Worosilak, Zajączkowska, Dymińska oraz Witoń. Wynik otworzyła jednak Monika Wasil, a drugiego gola po zespołowej akcji zdobyła Kinga Zajączkowska. Dwa trafienia padły w 9. i 10. minucie meczu i były to jedyne gole do przerwy.

Po zmianie stron znów lepiej prezentowała się bielańska drużyna. Gola na 3:0 zdobyła Klaudia Grodzka. Poznanianki podrażnione takim obrotem sprawy rzuciły się do odrabiania strat. Sygnał dała Zuzanna Filipiak, jednak tylko na tyle było stać tego dnia fustalistki UAM. Końcówka meczu ponownie należała do Bielan. Prezentująca ostatnio wysoką formę Maria Worosilak odnotowała trafienia numer 4 i 5 dla swojego zespołu, ustalając tym samym wynik meczu na szczycie.

Dla dziennikarskiej uczciwości należy dodać, że zawodniczki z Poznania wystąpiły w nieco okrojonym składzie. Trener Wojciech Weiss postanowił dać możliwość odpoczynku kilku piłkarkom. - Do Warszawy na mecz z AWF udajemy się w bardzo okrojonym składzie bez kilku podstawowych zawodniczki i z kilkoma debiutantkami w składzie. Większość dziewczyn ma już w nogach trudy sezonu ligowego oraz mecze na AMP, a przed nami najważniejsze mecze w ekstralidze czyli play off i oczywiście mamy nadzieję final four oraz finał akademickich mistrzostw Polski w futsalu. Tak więc chcę dać odpocząć większości zawodniczek żeby przed najważniejszym dla nas okresem złapały trochę świeżości i głodu piłki. Sytuacja na szczycie tabeli naszej grupy jest już rozstrzygnięta i chce dać szansa pokazania się młodszym i mniej doświadczonym, a przede wszystkim mniej ogranym dziewczynom - zdradził trener Poznanianek przed meczem serwisowi tylkokobiecyfutbol.pl. Trzeba jednak przyznać, że drużyna Zbigniewa Tyca wykorzystała to bezlitośnie.

W ostatnim meczu fazy zasadniczej zawodniczki AZS-AWF Warszawa zagrają w Kórniku z tamtejszą Kotwicą.

MG źródło: inf. własna / tylkokobiecyfutbol / fot: Marcin Selerski - marcin.biz