PRZED NAMI DERBY STOLICY

2016-09-08 19:55:43

W sobotę, przy ul. Marymonckiej 42, Hutnik Warszawa zmierzy się z Unią Warszawa, w meczu 9. kolejki IV ligi mazowieckiej, grupy północnej. Mecz wyjątkowo odbędzie się o godzinie 15, z uwagi na to, że nastąpiła zmiana gospodarza.


Unia to beniaminek czwartoligowych rozgrywek. Klub powstał w 2008 roku, posiadając jedynie roczniki młodzieżowe. Seniorzy pierwszy raz zostali zgłoszeni do rozgrywek w sezonie 2014/15 do A Klasy. Rok po roku Unia uzyskiwała awans. Do IV ligi klub z Warszawy wszedł po barażu z Soną Nowe Miasto. Trenerem beniaminka jest były szkoleniowiec klubu z Marymonckiej, Piotr Mosór.

W obecnym sezonie Unia zajmuje osiemnaste miejsce z pięcioma punktami, jednak ma dwa zaległe spotkania do rozegrania. Zespół z Warszawy przekłada swoje spotkania ze względu na remont murawy. Unia w roli gospodarza będzie występować na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Obrońców Tobruku. Dotychczas sobotni rywal Hutnika raz wygrał, dwukrotnie remisował i trzy razy przegrał. Bilans bramkowy Unii to 7-11.

Hutnik znajduje się na siódmej pozycji z dorobkiem 14 punktów. Hutnicy odnieśli cztery zwycięstwa, dwukrotnie remisowali i doznali dwóch porażek. Bilans goli to 13-8.

Przemysław Popek