PRZYKRA PORAŻKA FUTSALISTEK W DERBACH

2018-12-09 14:26:26

Niestety nie udało się futstalistkom AZS-AWF Warszawa podtrzymać zwycięskiej passy w Ekstralidze kobiet. Drużyna z Bielan dość nieoczekiwanie uległa w derbach Warszawy zespołowi AZS SGGW Warszawa 4:5

Beniaminek Ekstraligi podszedł do spotkania z Akademiczkami bardzo poważnie. Wydawało się, że drużyna AZS-AWF Warszawa ma wszystko pod kontrolą, gdy po kilku minutach gry prowadziła 1:0. Nie podłamało to jednak rywalek z SGGW, które zdołały wyrównać, a następnie wyszły na prowadzenie po dobitce z rzutu karnego i utrzymały prowadzenie do przerwy.

Po zmianie stron drużyna z Bielan rzuciła się do odrabiania strat i krótko po czasie wziętym przez trenera doprowadziła do wyrównania po złym rozegraniu zespołu SGGW. Spotkanie wywoływało sporo emocji, które momentami działały na dekoncentrację zawodniczek. Kolejnego gola strzałem z trudnej pozycji zdobyły zawodniczki gości. To wymusiło ofensywną grę Akademiczek, ponownie skarconą przez SGGW, po ładnej kontrze. Zespół z Bielan szybko zdobył gola kontaktowego, ale w poszukiwaniu trafienia na 4:4 nadział się na kontrę "2 do 1", idealnie rozegraną przez bardzo skuteczny zespół SGGW.

Czasu starczyło Akademiczkom jedynie na trafienie na 4:5. W końcówce mecz był bardzo zacięty, ale i ostry, co skutecznie wybijało bielańskie piłkarki z rytmu.

AZS-AWF Warszawa - AZS SGGW Warszawa 4:5 (1:2)
AZS UG Gdańsk - AZS UW Warszawa 1:0

MG / fot: Marcin Selerski - marcin.biz