RĘCZNI Z KOMPLETEM PUNKTÓW

2016-04-03 20:07:11

Nadeszło przełamanie. Szczypiornistki AZS-AWF Warszawa pokonały w meczu I ligi piłki ręcznej zespół Sambor Tczew 31:29, choć po pierwszej połowie przegrywały dwiema bramkami. Zwycięstwo w II lidze odnieśli także mężczyźni.


Zawodniczki AZS-AWF Warszawa, których sytuacja w tabeli I ligi z meczu na mecz stawała się coraz truniejsza, odniosły upragnione zwycięstwo. Choć Akademiczki nadal tracą pięć punktów do ósmej drużyny MTS Kwidzyń, to na dwa zbliżyły się do MTS Żory. Mecz z Samborem Tczew mógł podobać się kibicom. Zawodniczki AZS-AWF Warszawa szczególnie w końcówce, wygranej 6:1, przeważyły losy zwycięstwa na swoją korzyść. Najskuteczniej w zespole z Bielan zaprezentowała się zdobywczyni dziewięciu goli - Paulina Pawłowska. O jedno trafienie mniej zanotowała Katarzyna Joszczuk. Bardzo ważnymi zawodniczkami były również bramkarka - Eliza Osińska i Karolina Kmin.

AZS-AWF Warszawa - Sambor Tczew 31:29 (16:18)

AZS AWF: Józwik, Osińska - Pawłowska 9, Joszczuk 8 (1/1), Kmin 5, Rzeszotek 5, Pożoga 5 (1/1) Skoczeń 1 (0/1), Sulborska, Gutowska, Wrzesińska, Acmizow.

W sobotę zwycięstwo odnieśli również mężczyźni, którzy w meczu II ligi pokonali Trójkę Ostrołęka 35:33

MG źródło: inf. własna / fot: AZS-AWF Warszawa - piłka ręczna