RĘCZNI ZE ZMIENNYM SZCZĘŚCIEM

2016-03-14 19:33:44

W kratkę spisywały się drużyny piłki ręcznej AZS-AWF Warszawa w miniony weekend. Zwycięstwo w II lidze mężczyzn i porażka w I lidze kobiet to dorobek bielańskich zespołów szczypiornistów.


W meczu I ligi kobiet Akademiczkom z Bielan starczyło sił na niecała pierwszą połowe meczu. Jeszcze w 22. minucie wyrównującego gola dla Warszawianek zdobywała Katarzyna Pożoga, aby na dwie minuty przed końcem stołeczne zawodniczki przegrywały w Lubelskim zespołem 17:10.  Zadania bielańskiej drużynie nie ułatwiała świetnie dysponowana bramkara gospodarzy - Monika Nóżka. W drugiej odsłonie meczu ostatnie w tabeli podopieczne trenera Lewandowskiego, zdołały jedynie pięciokrotnie trafić do siatki rywali, co nie mogło przynieść sukcesu. Po jedenastu meczach zawodniczki z Bielan tracą 4 punkty do przedostatniego zespołu MTS Żory. 

Lepiej poradzili sobie w hali przy Marymonckiej szczypiorniści AZS-AWF Warszawa. W rundzie jesiennej w Pabianicach AZS zwyciężył z tamtejszym MKS jedną bramką i we własnej hali poradził sobie jszcze lepiej, dość pewnie  pokonując rywala 39:28. Po czterech golach w pierwszej odsłonie meczu, po zmianie stron Akademicy powiększyli swoją przewagę do jedenastu trafień. Dziewięć goli w meczu zdobył Michał Bekisz.

II liga mężczyzn:
AZS-AWF Warszawa - MKS Pabiks Pabianice 39:28 (19:15)

AWF: Wiejek, Troński: Królak 6, Bekisz 9, Rogowski 5, Olewniczak 2, Kosmala 6 (4/4), Ciechomski, Czarnecki, Niemiec 2, Kolczyński, Rydz 1, Haliński 2, Miecznikowski 6.
 

I liga kobiet:
MKS AZS UMCS Lublin – AZS-AWF Warszawa 29:16 (18:11)

AZS AWF: Osińska, Sulborska, Jóźwik – Pożoga 3, Gutowska 3, Pawłowska 3, Rzeszotek 2, Nieścioruk 1, Bryl 1, Joszczuk 1, Skoczeń 1, Kmin 1.

MG źródło: inf. własna / foto: Flickr.com CC