REMIS W OSTATNIEJ AKCJI

2017-05-08 11:53:36

Wiele emocji przyniosło spotkanie I ligi piłki ręcznej pomiędzy AZS-AWF Warszawa, a MTS Kwidzyn. Mecz zakończył się podziałem punktów dzięki trafieniu Karoliny Kmin na wagę remisu.

W przedostatnim meczu sezonu zasadniczego do stolicy przyjechała drużyna MTS Kwidzyn, plasująca się w górnej części tabeli. Wiele wskazywało na to, że na Bielanach drużyna gości bez większych problemów wywalczy komplet punktów, ale szczypiornistki AZS-AWF Warszawa pokazały charakter.

Po piętnastu minutach gry drużyna MTS Kwidzyn kontrolowała przebieg meczu, prowadząc różnicą sześciu bramek. Choć Akademiczki ambitnie próbowały gonić rezultat, przed przerwą zdołały zmniejszyć stratę jedynie do pięciu goli. Pierwsze minuty po zmianie stron nie zwiastowały powodzenia AZS-AWF Warszawa, ale sygnał do odrabiania strat dała Katarzyna Nieścioruk, której trafienia pozowliły zmniejszyć stratę do trzech goli. Po 39. minutach gry było 17:20. Kwadrans później trafienie Patrycji Skoczeń pozwoliło doskoczyć na jedną bramkę do drużyny gości i wówczas było pewne, że ostatnie minuty przyniosą emocję.

Tak też się stało. Choć MTS zdołał odskoczyć, podwójne osłąbienie szczypiornistek z Kwidzyna dało nadzieję na walkę o punkty i tak też się stało. Zespół AZS-AWF Warszawa rzucił się do ostatniej, jak się okazało skutecznej pogoni, zdobywając ostatniego gola autorstwa Karoliny Kmin na wagę remisu, w ostatniej akcji meczu. To właśnie Karolina Kmin była najskuteczniejszą szczypiornistką gospodarzy. Zdobyła sześć goli.

W ostatnim meczu przy Marymonckiej, zespół AZS-AWF Warszawa spotka się z Koroną Handball Kielce, która lideruje rozgrywkom I ligi. Akademiczki w dotychczasowych 19. meczach zgromadziły na swoim koncie 11 punktów, co daje im 11. miejsce w tabeli rozgrywek. Ostatnie miejsce na pewno zajmie drużyna Sambor Tczew, która rozegrała już wszystkie mecze i ma na swoim koncie 7 punktów. Mecz z zespołem z Kielc zaplanowano 13 maja.

AZS-AWF Warszawa - MTS Kwidzyn 28:28 (11:16)

AZS AWF: D. Osińska, E. Osińska, Kuźnicka - Nieścioruk 3, Skoczeń 4, Lewadowska 1, Gutowska, Szczepaik 5, Sulborska, Kmin 6, Pawłowska 5, Kajtek 4, Król