RUGBYŚCI AKADEMIKÓW PODEJMĄ SPARTĘ

2018-04-06 15:46:28

?Rugbyści AZS-AWF Warszawa zaczynają sezon I ligi seniorów. Akademicy z Bielan zagrają na zapleczu krajowej elity, a ich pierwszym rywalem będzie Sparta Jarocin.


Na tym szczeblu rozgrywek rywalizację podejmie 6 zespołów, które w fazie zasadniczej będą walczyły systemem „każdy z każdym”. Po tej części stawka zostanie podzielona na dwie grupy. O awans do elity nie będzie jednak łatwo, ponieważ zwycięzca grupy mistrzowskiej uzyska prawo… gry w barażu z ostatnim zespołem elity. Zespół, który zajmie ostatnie miejsce w rozgrywkach, spada do niższej ligi.

Poza wymienioną wcześniej Spartą Jarocin, Akademicy z Bielan będą w tym roku rywalizowali w derbowych pojedynkach z  Legią Warszawa, jak również dobrze znanymi przeciwnikami jak Arka Rumia, Wataha Zielona Góra i Rugby Ruda Śląska.  Derby z Legią zaplanowano tuż przed długim weekendem majowym, w ostatni weekend kwietnia na stadionie AWF Warszawa.

Początek meczu ze Spartą o godzinie 16:00 na stadionie przy ulicy Marymonckiej. Warto pojawić się jednak wcześniej, gdyż od godziny 10:30 kibice będą mogli podziwiać dzieci i młodzież w międzynarodowym turnieju rugby. Szczegóły inauguracji sezonu ligowego rugby na Bielanach znajdziecie tutaj.  

Red