RUGBYŚCI ZNÓW LEPSI OD RUDY ŚLĄSKIEJ

2017-10-15 20:24:40

Po wyjazdowym zwycięstwie z zespołem Rugby Ruda Śląska, także przy Marymonckiej Akademicy z Bielan okazali się lepsi w meczu II ligi seniorów. Wygrali dość pewnie 35:12. Prowadzą w tabeli rozgrywek.

Akademicy z Bielan wygraną z Rugby Ruda Śląska podtrzymali swoją dobrą passę zwycięstw, kolejno pokonując Rugby Ruda Śląska na wyjeździe (news tutaj) oraz Arkę Rumia (news tutaj). 

O zwycięstwie nad drużyną z Rudy Śląskiej zadecydowała głównie pierwsza odsłona, w której bielańscy Akademicy totalnie zdominowali rywali, nie pozwalając im na zdobycie punktu, zdobywając przy tym 14. Także po zmianie stron AZS-AWF Warszawa był lepszy i drugą część meczu wygrał 21:12. 

Tradycyjnie nie zawiódł zdobywca 10 punktów (wszystkie z podwyższeń) - Mateusz Kocoń. Zdobywał je po przyłożeniach swoich kolegów - Pilashkevicha (dwa przyłożenia), Romańskiego, Steindla i Leroux. Wykazał się tym samym stuprocentową skutecznością w tym elemencie gry. 

Akademikom pozostaje trzymać kciuki za zespół Rugby Ruda Śląska. Drużyna z południa Polski rozegra jeszcze mecz z Arką Rumia i jeśli wygra, Akademicy wygrają grupę o I miejsce II ligi rugby. Faworytami będą jednak goście z północy kraju, którzy w pierwszym meczu wygrali z Rugby Ruda Śląska aż 75:0.

MG źródło: inf. własna