RUSZAJĄ ZMAGANIA FUTSALISTEK

2016-11-18 19:23:43

? Fani futsalu, doskonale pamiętający ile radości swoimi występami przyniosły kibicom zawodniczki AZS-AWF Warszawa, mogą czuć się usatysfakcjonowani. Rusza Ekstraliga Futsalu, a w niej Akademiczki z Bielan.W tegorocznej edycji zmagań ligowych wystąpi 12 drużyn, podzielonych na dwie grupy - północną i południową. Na inaugurację zmagań, AZS-AWF Warszawa spotka się z zespołem KS Unifreeze Górzno. Początek sobotniego meczu zaplanowano na sobotę, na godzinę 17:00. Mecz odbędzie się przy ulicy Marymonckiej.

Nastroje w zespole prowadzonym przez Zbigniewa Tyca są tradycyjnie bardzo bojowe. Do składu dołączyło kilka nowych zawodniczek, które stopniowo będą wprowadzane do drużyny. Poza pierwszym rywalem Akaemiczek - zespołem z Górzna, w grupie północnej rywalizują jeszcze AZS UG Gdańsk, AZS UAM Poznań, AZS UW oraz Kotwica Kórnik. Tradycyjnie silnym rywalem będzie na pewno zespół poznański. Problemem na początku sezonu jest konieczność godzenia występów w drużynach ligowych na otwartych boiskach, z ligą futsalu, jednak jak zapewnia zespół z Bielan, nie ma problemów nie do rozwiązania.

W pierwszej razie zmagań zawodniczki rozegrają 10 kolejek spotkań (systemem mecz i rewanż grając "każdy z każdym"). Warto przypomnieć, że w poprzedniej edycji Ekstraligi, bielańskie piłkarki zostały wyeliminowane z rozgrywek w fazie pucharowej, po bardzo wyrównanej walce, przez zespół z Częstochowy. W dużej mierze wynikało to jednak z napiętego terminarza i konieczności godzenia zmagań ligowych, z Akademickimi Mistrzostwami Polski.

Jak będzie w tym roku? Początek futsalowej przygody już jutro o 17:00.

MG źródło: inf. własna