SĄ WIĘKSZE ŚRODKI NA HUTNIKA

2019-03-31 14:47:09

Dobre informacje dla bielańskiego sportu. Miasto przeznaczyło dodatkowe 32 miliony złotych na budowę obiektów Hutnika Warszawa przy ulicy Marymonckiej. Daje to duże nadzieję, że tym razem uda się pomyślnie rozstrzygnąć przetarg na wykonanie obiektu.

W dotychczasowych dwóch przetargach oferty jakie spływały od wykonawców, znacznie przekraczały przeznaczony przewidzianą wcześniej kwotę 16 milionów złotych. Po jej zwiększeniu o 200% znalezienie wykonawcy będzie o wiele łatwiejsze.

- Cieszę się, że starania o zwiększenie środków szybko przyniosły skutek. Nie byłoby to możliwe dzięki determinacji Pani Wiceprezydent Renaty Kaznowskiej i radnego Piotra Mazurka. Mam nadzieje, że w nowym przetargu uda się wyłonić wykonawcę i ruszyć z modernizacją - skomentował Burmistrz Dzielnicy Bielany, Grzegorz Pietruczuk.

Warto przypomnieć , że w ramach rewitalizacji obiektu, przy Marymonckiej mają powstać trzy nowe pełnowymiarowe boiska piłkarskie. Główne, na którym swoje mecze ligowe będzie rozgrywał Hutnik będzie posiadało system nawadniania oraz podgrzewania płyty boiska. Zostaną wybudowane dwie zadaszone trybuny na mniej więcej 1,2 tys. widzów (po 600 miejsc z obu stron stadionu).

MG / fot: Fanpage Hutnika Warszawa