SAMODZIELNE LIDERKI Z BIELAN

2016-10-23 12:29:56

Trwa wyśmienita passa siatkarek AZS-AWF Warszawa. W rozgrywkach II ligi seniorek zawodniczki z Bielan odniosły kolejne zwycięstwo, pokonując na wyjeździe drużynę Orła Elbląg 3:0. Tym samym Akademiczki wzięły rewanż za ESPES Spartę Warszawa, która w tej kolejce pauzowała, a tydzień temu w Warszawie uległa właśnie Elblążankom.


Samodzielne liderki ze stolicySpotkanie na północy Polski patrząc na jego rezultat okazało się meczem bardzo... regularnym. W każdym z trzech setów, stołeczna drużyna pokonywała rywalki z Elbląga 25:21. Korzystne wyniki innych spotkań, między innymi tego, w którym zawodniczki Bluesoft Mazovii Warszawa pokonały wicelidera z Włocławka 3:2, sprawiły że drużyna AZS-AWF Warszawa objęła samodzielne liderowanie w tabeli rozgrywek II ligi. Drużyna z Bielan w pięciu dotychczasowych meczach wygrała piętnaście setów, co jest równoznaczne z kompletem zwycięstw. Akademiczki straciły jedynie trzy partie.

Bardzo ciekawie szykuje się szósta kolejka zmagań II ligi seniorek. 29 października kibiców czekają derby Bielan, w których zmierzą się drużyny ESPES Sparty Warszawa i AZS-AWF Warszawa. Małgorzata Jasek i koleżanki spróbują przedłużyć passę, jednak podrażnione nieco słabszymi wynikami w ostatnich meczach Spartanki zrobią wszystko, aby wywalczyć punkty i nie stracić kontaktu z czołówką tabeli.

E.Leclerc Orzeł Elbląg    - AZS- AWF Warszawa 0:3 (21:25, 21:25, 21:25)

MG  źródło: inf. własna / fot: AZS-AWF Warszawa siatkówka