SIATKARKI AZS-AWF NADAL W DRUGIEJ LIDZE

2017-05-29 20:32:42

Siatkarki AZS-AWF Warszawa nie zdołały wywalczyć awansu do pierwszej ligi. W turnieju finałowym zmagań, pomimo udanej końcówki i walki do końca zawodniczki ze stolicy nie znalazły się w pierwszej dwójce, gwarantującej awans na zaplecze elity.
Drużyna z Marymonckiej rozpoczęła turniej nieudanie, od dwóch porażek, o czym pisaliśmy tutaj. Po dwóch przegranych 1:3 z drużynami z Pszczyny i Tarnowa, było jasne, że o awans będzie niezwykle trudno. W meczu, który mógł przedłużyć szanse Akademiczek na sukces, bielańskim zawodniczkom przyszło rywalizować z faworytkami -  ECO AZS UNI Opole. Gospodynie turnieju miały już zapewnione miejsce w pierwszej lidze, i tym razem zwyciężyły po tie breaku 3:2.

W ostatnim meczu, w którym kibice zgromadzeni w Opolu obejrzeli stołeczne derby, AZS-AWF Warszawa pokonał Bluesoft Mazovię Warszawa 3:0. Miały one charakter prestiżowy, jednak nie miały już znaczenia dla awansu na zaplecze siatkarskiej elity. Ostatecznie stołeczna drużyna zajęła trzecie, czyli pierwsze niepremiowane awansem miejsce w turnieju finałowym.

MG źródło: inf. własna