SOLIDARNE PORAŻKI W OPOLU I BIAŁYMSTOKU

2018-01-14 21:34:08

Zarówno siatkarki AZS-AWF UKSW Warszawa, jak również zawodniczki ESPES Sparty Warszawa przegrały 1:3 swoje wyjazdowe mecze ligowe w ostatniej kolejce. Akademiczki uległy Uni Opole. Drużyna Sparty przegrała 1:3 z BAS Białystok.


Drużyna AZS-AWF UKSW Warszawa spotkała się ze swoimi bezpośrednimi sąsiadkami z tabeli I ligi. Uni Opole niestety zwyciężył za trzy punkty i spowodował, że wydostanie się Akademiczek z ostatniego miejsca w rozgrywkach będzie niezwykle trudne. Zespół z Bielan wygrał drugiego seta, jednak pozostałe partie padły łupem gospodyń. Zajęcie ostatniego miejsca w lidze, będzie oznaczało konieczność rywalizacji o utrzymanie w turnieju barażowym, przewidzianym w marcu. W poprzednim newsie o siatkówce informowaliśmy, że oznacza to spadek, jednak  drużyna SMS Szczyrk nie jest uwzględniana w końcowej tabeli, ponieważ nie może spaść z ligi.

Uni Opole - AZS-AWF UKSW Warszawa 3:1 (25:16, 20:25, 25:22, 25:18)

Młody zespół ESPES Sparty Warszawa, występujący w II lidze ulegl BAS Białystok 1:3. W każdym z rozegranych setów, zwyciężczynie wygrywały dość wyraźnie. Siatkarki, trenujące w hali przy ulicy Lindego zajmują obecnie ostatnie miejsce w swojej grupie i jeśli nie przesuną się o dwa oczka wyżej, czeka je ciężka walka o utrzymanie w II lidze.

BAS Białystok - ESPES Sparta Warszawa 3:1 (25:20, 18:25, 25:13, 25:20)

MG źródło: inf. własna / fot: Marcin Selerski - marcin.biz