SPEKTAKULARNE ZWYCIĘSTWO RUGBYSTÓW

2017-05-04 13:24:54

Rugbyści AZS-AWF Warszawa pokonali w kolejnym meczu swojej grupy II ligi rugby drużynę Mazovii Mińsk Mazowiecki. W wyjazdowym meczu bielański zespół wygrał bardzo przekonująco 79:3.


Akademicy świetnie weszli w obecny sezon II ligi. W grupie wschodniej dzielą i rządzą i po trzech kolejkach mają „na rozkładzie” już wszystkich rywali w grupie. W najcięższym dotychczas meczu derbowym pokonali Legię Warszawa, o czym pisaliśmy tutaj. Tym razem czekało ich stosunkowo najłatwiejsze zadanie. Drużyna Mazovii jest zespołem najmniej doświadczonym i zbiera frycowe w rozgrywkach seniorów, co było widać.

Najskuteczniejszym zawodnikiem stołecznej drużyny był Mateusz Kocoń, który na swoim koncie zgromadził aż 24 punkty. W najbliższej kolejce bielańscy rugbiści pojadą do Białegostoku, na mecz z drużyną Rugby Białystok.

Zawodnicy z Podlasia zajmują obecnie trzecie miejsce w swojej grupie, za liderującym AZS-AWF Warszawa oraz Legią Warszawa.

Mazovia Mińsk Mazowiecki – AZS-AWF Warszawa 3:79 (0:29)  /Dariusz Reks)
Punkty Mazovia: Mariusz Głozak 3 (K).
Punkty AZS AWF: M. Kocoń 24 (P, 8pd, K), Partick Steindl 10 (2P), Michał Rosiak 10 (2P), K. Rutkowski 10 (2P), L. Kazimierczak 5 (P), M. Pasierski 5 (P), K. Czuryłło 5 (P), S. Sosnowski 5 (P), J. Grzybowski 5 (P).

Red / fot: Fanpage AZS-AWF Warszawa rugby