SREBRNE SZCZYPIORNISTKI AWF

2017-06-12 22:23:09

Bielańskie szczypiornistki AWF zajęły drugie miejsce w Akademickich Mistrzostwach Polski. Jedynie drużyna UMCS Lublin zdołała wyprzedzić zespół, w dużej mierze oparty na piłkarkach pierwszoligowego AZS-AWF Warszawa.


Walka w AMP była bardzo wyrównana. W drodze do półinału zespół AWF Warszawa zajął drugie miejsce w grupie, z dokładnie takim samym bilansem, co trzecia w tabeli drużyna AGH Kraków. W bezpośrednim pojedynku obie drużyny podzieliły się punktami, jednak minimalnie bardziej koszystny bilans bramkowy sprzyjał stołecznej drużynie. 

Mecze grupowe:
AWF Warszawa - AWF Katowice 16:20
AWF Warszawa - Politechnika Łódzka 24:20
AWF Warszawa - AGH Kraków 21:21

W półfinale bielańska drużyna stanęła w derbach stolicy naprzeciw Akademii Leona Koźmińskiego. Mecz zakończył się bardzo niskim wynikiem bramkowym, ale co najważniejsze korzystnym dla Bielan. AWF wygrał 13:10. W finale z UMCS Lublin zawodniczki ze wschodniej Polski zwyciężyły  niestety nad piłkarkami ręcznymi AWF Warszawa 18:11.

Warto dodać, że AWF Warszawa zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji AWF, a najlepszą bramkarką została zawodniczka AZS-AWF Warszawa - Kinga Józwik.

Skład srebrnej drużyny:

Barczuk, Józwik, Osińska - Kajtek, Kmin, Gutowska, Adamiec, Jackowska, Marzewska, Pszczoła, Kubrak, Rozmus, Szulecka, Kirol. Trener: Paweł Kapuściński.

Zawody rozegrano w hali przy ulicy Banacha.

MG / fot: AZS-AWF Warszawa piłka ręczna