SUKCES SZCZYPIORNISTEK W PUCHARZE POLSKI

2022-12-15 13:57:55

Świetną formę prezentują w obecnym sezonie szczypiornistki Handball AZS AWF Warszawa. Dobre występy i liderowanie tabeli rozgrywek I ligi bielańskie zawodniczki przeplatają z udanymi występami w Pucharze Polski. W III rundzie zawodniczki duetu Kapuściński - Kolczyński pokonały wyżej notowany KPR Ruch Chorzów 33:29.

Zawodniczki z Chorzowa grają w wyższej klasie rozgrywkowej i pokonanie ich potwierdziło, że aspiracje bielańskich Akademiczek sięgają wysoko. Do ósmej minuty spotkanie przy ulicy Marymonckiej było wyrównane, ale później AZS AWF Warszawa wypracował pięciobramkową przewagę, utrzymując dystans nad Chorzowiankami. Do przerwy padły aż 34 bramki, z czego 20 z nich było autorstwa gospodyń. W pewnym momencie na tablicy wyników widniał nawet rezultat 19:10.

Po zmianie stron faworytki tego meczu rzuciły się do odrabiania strat, ale bielański zespół mądrze kontrolował mecz, pozwalając zespołowi ze Śląska zbliżyć się jedynie na dwie bramki, co miało miejsce w 47. minucie przy stanie 25:23. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 33:29, a najczęściej bramkarkę rywali pokonywały Patrycja Kozak i Jagoda Lasek, które siedem razy trafiały do siatki. Po sześć trafień odnotowały Marta Musiał oraz Kinga Lemiech.

Wygrana w Pucharze Polski była czternastym, kolejnym zwycięstwem AZS AWF Warszawa w tym sezonie. Spotkanie oglądało około dwustu widzów.

Fot: Marcin Selerski - marcin.biz