ŚWIATEŁKO W SIATKARSKIM TUNELU

2018-01-20 20:27:25

Kto nie wygrywa 3:0, ten przegrywa 2:3. To znane siatkarskie powiedzenie sprawdziło się w hali przy ulicy Marymonckiej. W meczu I ligi seniorek, zawodniczki AZS-AWF Warszawa, uległy drużynie PWSZ Tarnów 2:3, zdobywając kolejny punkt w rozgrywkach. Dobrze w II lidze poradziły sobie zawodniczki ESPES Sparty. Pokonały 3:0 Łaskovię Łask.

Zespół z Marymonckiej spotkał się z plasującą się w górnej części stawki drużyną z Tarnowa. Kolejne spotkanie plasujących się na ostatnim miejscu w tabeli I ligi Akademiczek z Bielan rozpoczęło się bardzo udanie.  Choć pierwszy set przyniósł kilkupunktowe prowadzenia gości, Akademiczki doprowadziły do stanu 18:18, a następnie wyszły na prowadzenie 21:20 i udało się wygrać seta 25:22.

Druga odsłona, która zakończyła się takim samym rezultatem, miała odmienny przebieg. Od początku drużyna z Bielan przeważała, a tym razem Tarnowianki dogoniły AZS-AWF Warszawa. Końcówka należała jednak do gospodyń. Trzeci set rozpoczął się od wyrównanej gry, ale niestety potem rywalki odskoczyły i tego seta wygrały zdecydowanie.

W czwartej partii niestety od samego początku drużyna Azotów prowadziła i spokojnie doprowadziła do remisu, wygrywając w secie 25:13. W tie breaku również inicjatywę przejął zespół z Tarnowa, ale tym razem AZS-AWF Warszawa bardzo ambitnie gonił rezultat, doprowadzając nawet do remisu. Niestety większą odpornością w decydujących momentach wykazała się plasująca się wyżej w tabeli drużyna z Tarnowa, wygrywając 15:13.

AZS-AWF Warszawa - Azoty Tarnów 2:3 (25:22, 25:22, 14:25, 13:25, 13:15)

Bardzo dobre wiadomości z drugiej ligi. ESPES Sparta Warszawa pewnie 3:0 pokonała Łaskovię Łask, choć dwie ostatnie partie meczu toczyły się na przewagi, w których koncówki na swoją korzyść rozstrzygały zawodniczki z Lindego. Dzięki wygranej za trzy punkty Sparta wyprzedziła Łaskovię w tabeli rozgrywek i goni kolejne drużyny, aby uniknąć walki o utrzymanie.

ESPES Sparta Warszawa - Łaskovia Łask 3:0 (25:18, 26:24, 30:28)

MG / fot: marcin.biz - Marcin Selerski