SZCZYPIORNIŚCI NA ZERO

2017-03-05 19:07:09

Bez zdobyczy punktowych zakończyły weekend bielańskie drużyny szczypioraniaka. Porażki na trudnym terenie w Tczewie doznały w I lidze seniorki AZS-AWF Warszawa. Przegrali również w II lidze seniorzy.Drużyna Sambora Tczew nie należy w obecnym sezonie do najmocniejszych w lidze, jednak w konfrontacji z AZS-AWF Warszawa gospodynie zaprezentowały się z bardzo dobrej strony. Akademiczki również rozegrały niezłe zawody, jednak tego dnia było to za mało na dobrze dysponowane Tczewianki. Prowadzenie w meczu zmieniało się kilkukrotnie, jednak dzięki świetnej końcówce, w której zespół Sambora skrupulatnie wykorzystywał osłabienia i dwuminutowe kary Akademiczek, punkty nie wróciły na Bielany.

Najskuteczniejzą zawodniczką w barwach stołecznej drużyny była Paulina Pawłowska.

10 marca w hali przy ulicy Marymonckiej Akademiczki podejmą Jutrzenkę Płock.

Sambor Tczew - AZS-AWF Warszawa 32:28 (17:16)

AZS-AWF Warszawa: E.Osińska, Kuźmicka - Pawłowska 8, Sulborska 5, Gutowska 4, Skoczeń 4, Lewandowska 3, Kmin 2, Rozmus 2 oraz Czerżyńska, Stencel, Kajtek.
Karne: 3/4.
Kary: 14 min. (Gutowska 6 min. - cz.k., Stencel, Lewandowska, Sulborska, Rozmus - po 2 min.).

Po zwycięstwie ze Szczypiorniakiem Dąbrowa Białostocka nie udało się piłkarzom ręcznym AZS-AWF Warszawa podtrzymać dobrej passy i w Radzyminie Akademicy ulegli 18:21 drużynie SPR ROKiS Radzymin. Zawodnicy spod Warszawy, choć plasują się w dolnej części tabeli, przedłużyli swoją serię do trzech wygranych z rzędu. 

11 marca Akademicy zmierzą się w Warszawie z AZS UMCS Lublin.

SPR ROKiS Radzymin - AZS-AWF Warszawa 21:18

MG źródło: inf. własna / flickr.com CC