SZCZYPIORNISTKI AZS-AWF W PIERWSZEJ LIDZE!

2016-08-25 20:06:23

Zawodniczki AZS-AWF Warszawa pomimo pogoni w rundzie wiosennej rozgrywek I ligi seniorek piłki ręcznej, spadły do II ligi. Są jednak dobre wiadomości. Pierwszego dnia po zakończeniu indywidualnych treningów, do klubu dotarła wiadomość, że zespół zagra jednak w pierwszej lidze!


Szczęśliwie to nie 1 kwietnia i zawodniczki z Bielan naprawdę zagrają na bezpośrednim zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej. Pomimo ambitej walki i całkiem udanych spotkań wiosną w rozgrywkach minionego sezonu, wydawało się, że nie zobaczymy bielańskiej drużyny na tym szczeblu rozgrywek. Stało się jednak inaczej. Wszystko dzięki restrukturyzacji rozgrywek kobiet. W nadchodzącym sezonie zamiast dziesięciu zespołów, w I lidze kobiet wystąpi dwanaście drużyn. Związek Piłki Ręcznej w Polsce dokoptował do stawki dwie drużyny - AZS-AWF Warszawa i Jutrzenkę Płock.

Już dziś wiemy, że w rozgrywkach nie wystąpi ze względu na kłopoty Słupia Słupsk, więc w nadchodzącym sezonie do rywalizacji przystąpi ostatecznie jedenaście zespołów.  O powiększeniu ligi mówiło się już po zakończeniu minionego sezonu, o czym pisał między innymi portal Sportowe Fakty (informacja tutaj). Wówczas jednak w gronie drużyn, które mogą wystąpić na zapleczu Superligi Kobiet nie wymieniano Akademiczek z Bielan.

Wkrótce podamy więcej informacji na temat miłej niespodzianki, jaka spotkała stołeczną piłkę ręczną.

MG źródło: inf. własna  / sportowefakty.pl / fot: AZS-AWF Warszawa piłka ręczna