SZCZYPIORNISTKI AZS POKONUJĄ SPR OLKUSZ

2019-03-18 09:16:17

Dobry występ w I lidze seniorek odnotowały zawodniczki AZS-AWF Warszawa. We własnej hali bielańska drużyna pokonała 42:37 zespół SPR Olkusz.

Rzadko się zdarza, aby w meczu piłki ręcznej padło aż 79 goli. Miało to miejsce w potyczce Akademiczek z zespołem z Olkusza. Choć spotkanie nie rozpoczęło się po myśli drużyny AZS-AWF Warszawa, która przegrywała 0:3 i 2:5, z czasem wszystko zaczęło nabierać lepszego obrotu dla bielańskiej drużyny. Jeszcze przed przerwą Akademiczki wyszły na prowadzenie i po 30 minutach gry na tablicy wyników widniał rezultat 18:16 dla AZS-AWF Warszawa.

W drugiej odsłonie gry zespół z Warszawy kontrolował przebieg spotkania i mniej więcej od 40 minuty zaczął zdobywać bardziej znaczącą przewagę w meczu. W 56 minucie było już 38:30. Ostatecznie rywalizacja z zespołem z Olkusza zakończyła się wynikiem 42:37. W końcówce meczu trener Kapuściński, korzystając z przewagi Akademiczek, umożliwił zdobywanie doświadczenia młodszym zawodniczkom AZS-AWF Warszawa.

Dzięki dobrej passie zawodniczki AZS-AWF Warszawa znalazły się na niezłym, piątym miejscu w tabeli swojej grupy, tuż za pokonanym w ostatniej kolejce zespołem SPR Olkusz.

AZS-AWF Warszawa – SPR Olkusz 42:37 (18:16)

Red / fot: Marcin Selerski - marcin.biz