SZCZYPIORNISTKI GORSZE OD SPARTY, CENNA WYGRANA W DERBACH

2017-04-10 14:37:07

Mecz I ligi piłkarek ręcznych pomiędzy Spartą Oborniki, z AZS-AWF Warszawa należał do tych z gatunków podwójnie punktowanych. Sąsiadujące ze sobą w tabeli drużyny walczą o spokojny byt na zapleczu najwyższego szczebla rozgrywek. Niestety dla Bielan, krok ku celowi zrobiły we własnej hali zawodniczki Sparty. Lepiej poszło szczypiornistom w II lidze.Spotkanie choć rozpoczęło się dobrze dla zawodniczek AZS-AWF Warszawa, później przybrało pechowy obrót. Kontuzji kolana doznała Patrycja Rozmus i szczypiornistki z Bielan grały bez jednej ze swoich czołowych zawodniczek. To nie załamało Akademiczek, które dzielnie walczyły w Obornikach i dzięki wysokiej skuteczności oraz niezłej grze w defensywie, do szatni schodziły z trzybramkową przewagą 18:15.

Po przerwie było dużo gorzej. Sparta powoli odrabiała straty, a mniej więcej na kwadrans przed końcowym gwizdkiem, AZS-AWF Warszawa spotkał zastój w grze, podczas którego zwycięstwo oddaliło się ostatecznie. Do końca meczu Sparta kontrolowała przebieg gry i zwyciężyła z bielańską drużyną 34:26.  W spotkaniu ze Spartą czerwoną kartkę za trzy kary ujrzała zdobywczyni 4 bramek - Paulina Sulborska. 

Optymizmem może napawać fakt, że było to ostatnie spotkanie AZS-AWF Warszawa nie we własnej hali. Do końca sezonu zespół z Marymonckiej będzie podejmował rywalki na Bielanach, co powinno okazać się dodatkowym atutem w tych arcyważnych meczach.

Sparta Oborniki - AZS-AWF Warszawa 34:26 (15:18)
Sparta: Niezgodzka, Rychlewska - Wasiak 11, Gładecka 7, Ślęzak 5, Filoda 4, Żołyniak 4, Sowa 1 Zwolińska 1, Dobrołowicz 1, Kaszkowiak, Matysek
Karne: 3/3
Kary: 6 min. (Filoda 4 min., Ślęzak 2 min.)

AZS-AWF Warszawa: Kuźmicka, E. Osińska - Szczepanik 6, Sulborska 4, Kmin 4, Pawłowska 4, Nieścioruk 3, Skoczeń 3, Rozmus 2, Gutowska, Kajtek
Karne: 2/2
Kary: 14 min. (Sulborska 6 min., czerwona kartka, Pawłowska 4 min., Skoczeń, Gutowska - po 2 min.)


Lepiej poszło w II lidze szczypiornistom, którzy w tym sezonie nie spisują się nadzwyczajnie. Zawodnicy AZS-AWF Warszawa rozegrali dwa, bardzo bliskie terminowo mecze, w których odnotowali zwycięstwo i porażkę. Najpierw w derbowym meczu na początek weekendu pokonali 34:30 AZS UW, przełamująć się w drugiej połowie i odrabiając czterobramkową stratę, a następnie na zakończenie tygodnia ulegli w zaległym meczu 19. kolejki AZS UMCS Lublin 23:31. Zgromadzeni w hali kibice nie kryli, że wpływ na postawę Akadeików w meczu w Lublinianami mogła mieć krótka przegrwa od spotkania derbowego.

Wydaje się to potwierdzać fakt, iż AZS UW Warszawa to obecny wicelider rozgrywek, tymczasem AZS UMCS Lublin to rywal teoretycznie słabszy, zajmujący obecnie 6. miejsce w tabeli. AZS-AWF Warszawa dzięki wygranej w debrach przesunął się w tabeli o jedno oczko i wyprzedził Włókniarza Konstantynów. Akademicy zajmują 10. miejsce. W 19 meczach odnieśli trzy zwycięstwa, cztery remisy i dwanaście porażek.

AZS-AWF Warszawa - AZS UW Warszawa 34:30 (14:18)
AZS-AWF Warszawa - AZS UMCS Lublin 23:31

MG źródło: inf. własna / sportowefakty.pl / fot: Marcin Selerski - marcin.biz