UDANA INAUGURACJA SZCZYPIORNISTEK

2017-09-24 20:39:47

Piłkarki ręczne AZS-AWF Warszawa udanie zainaugurowały rozgrywki I ligi. W hali przy ulicy Marymonckiej Akademiczki pokonały beniaminka rozgrywek - JKS Jarosław - 33:30.

Bardziej doświadczone na frontach pierwszej ligi zawodniczki z Bielan od początku narzucyły własny styl gry i nie musiały obawiać się o wynik. Choć ambitne szczypiornistki z Jarosławia próbowały trzymać kontakt, szczęśliwie AZS-AWF Warszawa jeszcze w pierwszej połowie zaczął odskakiwać, wykorzystując zastój w zdobywaniu goli po stronie gości.

W zespole z Bielan najskuteczniejszymi zawodniczkami były Katarzyna Pożoga oraz Patrycja Kozak. Obie zdobyły po dziewięć goli i stanowiły główną siłę uderzeniową AZS.

AZS-AWF Warszawa - SPR JKS Jarosław 33:30 (16:12)
AZS AWF: Jóźwik, Kuźmicka – Pożoga 9, Szczepanik 1, Maciejewska 2, Sulborska 7, Kozak 9, Kmin 1, Pawłowska 1, Kajtek 2, Colosenco 1, Agata, Osińska.
JKS: Musakova, Kulpa, Lampara – Nasiłowska 2, Sestakova 7, Strzębała 3, Lasek 4, Ryshko 2, Turkalo 7, Łobaziewicz 2, Wojtaszek 1, Puchalska 1, Bajzova 1, Bartoszek, Jastrzębska, Gujda.
Sędziowały: W. Bijak (Kraśnik) i P. Ryczek (Kraśnik). Kary: 14 i 8 minut. Widzów: 160.
Inne wyniki 1 kolejki:
Wesoła Warszawa – Varsovia Warszawa 28-30, Sośnica Gliwice – SPR Olkusz 26-30, AZS UMCS Lublin – Otmęt Krapkowice 25-15, Olimpia/Beskid Nowy Sącz – MTS Żory 33-27.

MG źródło: inf. własna / sprjksjaroslaw.pl / fot: AZS-AWF Warszawa