UDANE POCZĄTKI SIATKAREK

2016-10-03 14:02:01

Dobrze zaprezentowały się w Siedlcach siatkarki ESPES Sparty Warszawa, w meczu II ligi seniorek, zwyciężając pewnie 3:0 w meczu z drużyną Ósemki. Również Akademiczki z AZS UKSW pokonały na wyjeździe MUKS Volley Płock. Obie bielańskie drużyny przewodzą tabeli rozgrywek.

W ekipie z Siedlec doszło do sporych roszad kadrowych: zniknęły z niej ważne ogniwa, jak rozgrywająca Czaplicka i przyjmująca Krycka (dziś: Wierzbicka), dołączyły jednak bardzo doświadczona Monika Lipińska-Jeziorowska i powracająca powoli do wysokiej formy Agnieszka Krzymowska.

W pierwszym secie meczu po chwili wyrównanej walki (5:6) Spartanki wyszły na wyraźne prowadzenie (8:16), które z każdą chwilą wzrastało. Po uderzeniu Karoliny Dąbrowskiej z krótkiej było 10:18 i trener Jarosław Plewiński wykorzystał swój drugi czas. Dwa błędy własne siedlczanek i dobra zagrywka Izabeli Matyszczak podwyższyły na 10:21. W końcówce na boisku pojawiła się Julia Czeladko, która dobrze wywiązała się z powierzonych sobie zadań. „Bandziory” wygrały premierową odsłonę 15:25.

Drugi set przyniósł znacznie więcej emocji. Do stanu 18:18 rywalizacja szła „łeb w łeb”, ale w końcówce siatkarki z Siedlec przejęły inicjatywę (23:21). Wyrównała zagrywką Paulina Niedźwiecka (23:23), a po jej uderzeniu z szóstej strefy to Spartanki przeważały (25:26). Piłkę setową dało im uderzenie Klaudii Jankowskiej, a błąd własny gospodyń ustalił wynik drugiej partii na 26:28.

Miejscowe znacznie lepiej wprowadziły się do gry w trzecim secie. Po złym przyjęciu przyjezdnych prowadziły 5:1, a po sprytnym plasie Lipińskiej-Jeziorowskiej było 10:5. Przełamanie przyniosła seria świetnych zagrywek Moniki Kacprzak (od 12:5 do 12:13). Jak się okazało, było to kluczowe dla przebiegu rywalizacji w tym secie – Spartanki wyszły na wyraźne prowadzenie 18:23 i choć siedlczanki odrobiły część punktów, to warszawianki wygrały 22:25 i 0:3.

W trzeciej kolejce podopieczne trenera Piotra Najmowicza podejmą na własnym parkiecie BlueSoft Mazovię Warszawa. Siatkarki AZS AWF UKSW Warszawa, które dokładnie tak jak Sparta, mają na swoim koncie komplet punktów, spotkają się we własnej hali z Ósemką Siedlce. Warto dodać, że tabeli przewoczą Akademiczki, posiadające minimalnie lepszy stosunek małych punktów.