UDANY POCZĄTEK II LIGI SIATKAREK

2022-10-03 15:26:21

Rozpoczęły się zmagania II ligi siatkówki kobiet. W tej klasie rozgrywkowej występują dwie bielańskie drużyny - AZS AWF Warszawa oraz Sparta Warszawa. Obie wygrały swoje inauguracyjne spotkania.AZS AWF Warszawa potwierdził, że będzie jednym z mocniejszych zespołów w tej klasie rozgrywkowej. Podopieczne trenera Najmowicza zmierzyły się we własnej hali z Chemikiem Olsztyn, zwyciężając bardzo pewnie 3:0. W poszczególnych setach także ani przez moment nie było wątpliwości kto zasługuje na wygraną. Akademiczki wygrały kolejno do 6, do 13 i do 14. Zespół Chemika bardzo leży bielańskim siatkarkom, które odniosły już siódmą kolejną wygraną nad rywalkami z północno wschodniej Polski.

Wyjazdowe spotkanie z Samantix AZS Warszawa wygrały zawodniczki Sparty Warszawa. Mecz zakończył się wynikiem 2:3, a w składzie drużyny z Lindego aż 10 siatkarek zadebiutowało na poziomie seniorskim, co pokazuje jak młodą i perspektywiczną drużyną jest bielańska Sparta.

Pierwszymi liderkami rozgrywek dzięki pokaźnej wygranej zostały siatkarki AZS AWF Warszawa.

W drugiej serii spotkań AZS AWF Warszawa zmierzy się z Chemikiem II Bydgoszcz, a Sparta Warszawa z Krótką Mysiadło. Z grupy 2 II ligi, gdzie występują bielańskie zespoły, do walki w fazie play-off przystąpią dwie najlepsze drużyny. Według informacji na stronie PZPS w rozgrywkach tej grupy rywalizuje dziewięć, a nie jak w innych grupach dziesięć zespołów i nikomu nie grozi spadek.

Wyniki I kolejki spotkań grupy 2 II ligi:

AZS AWF Warszawa - Chemik Olszyn 3:0 (25:6, 25:13, 25:14)
Samantix AZS Warszawa - Sparta Warszawa 2:3 (18:25, 25:23, 23:25, 25:14, 12:15)

Red / fot: Fanpage AZS AWF Warszawa