UDANY REWANŻ, STAL POKONANA

2019-01-07 10:10:37

Hutnik Warszawa udanie rozpoczął rywalizację w 2019 roku, pokonując we własnej hali Stal Stalowa Wola 84:72.

Przez większość spotkania licznie zgromadzeni kibice w hali przy ulicy Staffa mogli oglądać twardą i zaciętą rywalizację z obu stron parkietu. W 11. minucie meczu groźnej kontuzji stawu skokowego doznał Patryk Jasiński, nie wytrąciło to jednak z równowagi podopiecznych Axla Olesiewicza.

W połowie drugiej kwarty „Hutnicy” zaliczyli bardzo dobry fragment w postaci 9-0, dzięki czemu do przerwy schodzili z prowadzeniem. Drugą połowę koszykarze z Bielan rozpoczęli z pełnym impetem, prowadząc w pewnym momencie już 17 punktami, jednakże szybka reakcja gości ze Stalowej Woli pozwoliła na zniwelowanie strat do 10 oczek. Ostatnie 10 minut toczyło się w dość nerwowej atmosferze przy chaotycznie rozgrywanych akcjach, a różnica punktowa wynosiła w granicach 6 punktów. Na 3 minuty przed końcem koszykarze Hutnika ponownie zaliczyli serial punktowy w postaci 8-0, który na dobre wybił z głowy gościom walkę o zwycięstwo w sobotnim spotkaniu. Warszawianie wygrali mecz i tym samym zrewanżowali się z nawiązką za 11-punktową porażkę w Stalowej Woli.