UDANY SPRAWDZIAN PIŁKAREK RĘCZNYCH

2016-02-21 22:19:08

Szczypiornistki AZS-AWF Warszawa, przygotowujące się do rundy wiosennej I ligi seniorek, zwyciężyły w XV Warszawskim Turnieju Piłki Ręcznej. W finale pokonały 20:19 WKPR Wesoła.


Po zwycięstwie w grupie, o którym pisaliśmy tutaj, zawodniczki z Bielan najpierw pewnie pokonały zespół AZS-UW Warszawa, a następnie w finale zmagań dość niespodziewanie spotkały się z WKPR Wesoła. Piłkarki ręczne z Wesołej pokonały lidera II ligi - Jutrzenkę Płock. Okazało się, że postawiły również wysoko poprzeczkę bielańskiej drużynie, która wygrała skromnie - jedną bramką 20:19. Jutrzenka Płock zajęła ostatecznie trzecie miejsce, wygrywając w pojedynku o brąz z gospodyniami 22:16. 

Był to ostatni sprawdzian piłkarek ręcznych przed rundą wiosenną I ligi seniorek, w której czeka je wielka pogoń za resztą stawki i walka o utrzymanie na tym szczeblu rozgrywek. Najlepszą zawodniczką turnieju wybrano Elizę Osińską. Na stronie AZS-AWF Warszawa pojawiły się ciekawe statystyki skuteczności piłkarek ręcznych z Bielan, podczas turnieju toczonego w hali przy ulicy Banacha. Jednego strzału zabrakło Patrycji Skoczeń do tego, aby w weekend wykazać się stuprocentową skutecznością rzutów.Wyniki piłkarek ręcznych AZS-AWF Warszawa w II dniu XV Warszawskiego Turnieju Piłki Ręcznej:

AZS AWF Warszawa - AZS UW 23:13
Józwik, Osińska - Skoczeń 1, Gutowska, Bryl 7, Joszczuk 2, Pawłowska 4, Kmin, Adamowicz 4, Rzeszotek 4, Sulborska, Kajtek 1.


AZS AWF Warszawa - WKPR Wesoła 20:19
Józwik, Osińska - Skoczeń 3, Gutowska 1, Bryl 5, Joszczuk, Pawłowska 2, Kmin, Adamowicz 2, Rzeszotek 4, Sulborska 2, Kajtek 1.

MG źródło i zdjęcie: fanpage AZS-AWF Warszawa